10 Eylül 2019 Salı

GEMLİK LİMANIN'DA HIRSIZLIK


Gemlik’te balıkçı kayıkları güvende değil!


Gemlik Suni ipek yerleşkesi yanında bulunan balıkçı barınağında meydana gelen hırsızlık olayında bir kayık çalındı.

Balıkçılar endişeli


Kameraların çalışmadığını, mobesa kameralarının olmadığı , güvenlik personeli olduğu halde hırsızlık olayının yaşandığı balıkçı barınağında kayık sahipleri tedirgin.
İddiaya göre 6 Eylül Cuma günü gece meydana gelen olayda barınağa gelen balıkçılar kayığı yerinde göremeyerek büyük bir şok yaşadı. Olayı polis ve sahil güvenliğe bildiren balıkçıların kayığı gündüz sahil güvenlik tarafından açıkta motoru ve malzemeleri sökülmüş halde bulundu.

Bu bir organize hırsızlıktır


Bir başka tekne sahibi İsmail O. ise, “Bu organize bir iş. Balıkçı barınağında  motoru çalmak basit bir şey değil. Bu bir iki kişinin işi değil. Çalınan motorun için polise suç duyurusunda bulundular. Bu yıla kadar  amatör balıkçılara ve küçük tekne motorlarına yönelik hırsızlık olayı yaşanmazdı. Ama artık öyle hale geldi ki hırsızlar limanının içindeki teknelerin dahi motorlarını çalıyor”

Kameralar Çalışmıyor, Balıkçı barınağı güvenli hale getirilmeli


Kayıklarının barınaktan çalınarak motorunun ve malzemelerinin sökülerek tekrar denize bırakıldığını, yaklaşık 20-25 bin TL  zararlarının olduğunu söyleyen balıkçılar hırsızların yakalanarak gerekli işlemin  yapılması ve hırsızların cezalandırılması için yetkililerden yardım  bekliyor.

Öte yandan diğer kayık sahipleri yaşanan hırsızlık olayından duydukları endişeyi dile getirerek barınağın güvenli hale getirilmesi ve başka hırsızlıkların yaşanmaması için yetkilileri gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyor.
Barınakta Kameraların çalışmadığını ve bu nedenle hırsızlıkların devam edeceği korkusunu yaşayan kayık sahipleri Gemlik Belediyesi ve Gemlik Emniyetinden dernekte kameraların çalışmadığı için Mobesa Kamerası kurulması yönünde talepte bulunacaklarını belirtti.Yorum Yap