4 Temmuz 2019 Perşembe

konteynerler vatandaşların şikayet üzerine temizlendi


Konteynerler dezenfekte ediliyor


Gemlik’teki çöp konteynerleri vatandaşların sağlıklı kullanımı için yıkanarak dezenfekte ediliyor.
Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarda ilçenin çeşitli yerlerindeki çöp konteynerleri ayrıntılı şekilde yıkanarak Gemliklilerin sağlıklı kullanımına sunuluyor. Nüfusun yoğun olduğu yazlık bölgeler Kumla, Karacaali, Narlı hattında başlayan dezenfekte çalışmaları ilçenin tamamında devam edecek.
Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’ün de yerinde takip ettiği çalışmalarda konteynerler özel yıkama aracı ile temizleniyor. Araç içine alınan konteynerler burada tazyikli su ile temizlenip ilaçlandıktan sonra Gemliklilerin kullanımına sunuluyor.
Konuyla ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, özellikle yaz aylarında temizlik konusuna özel bir ağırlık verdiklerini belirterek ilçede yıkanmamış sokak, süpürülmemiş kaldırım kalmayacağını söyledi. Başkan Sertaslan sözlerini şöyle sürdürdü, “ çöp konteynerleri da ilçemizin temizliğinde önemli bir nokta. Sahil bandımızda yaz mevsimi nedeniyle oluşan yoğunluk, konteynerlerin hızla dolmasına ve kirlenmesine neden oluyor. Çöp toplamanın yanı sıra konteynerlerı da düzenli olarak temizleyerek ilçemizin ve hemşehrilerimizin sağlığına yönelik çalışmaya devam edeceğiz.”Yorum Yap