21 Ekim 2019 Pazartesi

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER


Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencileri Karacaali 'de  Bursa Büyükşehir Belediyesinin sınavlara motivasyon kampına katıldılar

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından, Karacaali Kamp Alanında hafta sonu gerçekleştirmek üzere 11. ve 12. Sınıflara yönelik "Başarı, Motivasyon ve Eğitim Kampı" faaliyeti Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi ile başladı.

   Her yıl Gemlik Karacaali kamp alanında gerçekleşen başarı ve motivasyon kampına 17 ilçeden 11. ve 12. sınıf öğrencileri katılırken, yaklaşan üniversite sınavı öncesi gençler hem dinleniyor hem de uzman eğitimciler eşliğinde sınava hazırlık çalışması yapıyor. Konaklamalı yapılan kampta cumartesi sabahı girişi yapılan öğrenciler ilk gün konaklayarak ikinci günün akşamı pazar günü saat 17:00 kamptan ayrılıyor. Eğitim dönemi boyunca her hafta sonu ücretsiz olarak gerçekleşecek olan kampın bu haftaki konukları Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kız öğrencileri oldu. Yaklaşık yüz öğrencinin katılımı ile gerçekleşen kampın ilk gününde Dr. Akif Hayta, temel gençlik dönemi soruları ve cevapları, kaygı ve depresyon, kimlik sorunları, kültür ve değer sorunları, okuma, yazma ve düşünme, etkili kitap okuma ve değerlendirebilme, okuduğunu yorumlama ve yazabilme üzerine gençlere eğitim verdi. Eğitimin ikinci gününde de uzman eğitimci Leyla Asan, problem çözme teknikleri, sınav kaygısı, motivasyon, zaman yönetimi ve etkili ders çalışma teknikleri üzerine eğitim verdi. Ayrıca kampta bulunan görevli liderler eşliğinde serbest zamanlarda okçuluk, dart, masa tenisi, bocce, satranç, mangala, mini golf, badminton, canlı langırt, plaj voleybolu ve plaj futbolu gibi etkinlikler düzenlendi.

Okul oğretmenleri Ayşe Arslan Ekinci, Şeyma Yılmaz, ,Merve Toprak ve Feray Aydın'ında eşlik ettiği kamp sonunda öğrenciler Bursa Büyükşehir Belediyesi e Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.
26-27 Ekim tarihleri arasın da GAİHL erkek öğrencilerinin aynı yerde  kamp yapacağı belirtildi.Yorum Yap