4 Ağustos 2019 Pazar

Yer altı çöp konteynerları temizleniyor

Yer altı çöp konteynerları temizleniyor

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yer altı çöp konteynerlarını dezenfekte etti. Bu işlem sonrası konteynerlar mikroplardan arınırken çevre temizliği ve bu noktaları kullanan Gemliklilerin mikrop ve çeşitli zararlılara karşı korunması sağlandı.
Temizlik İşleri Ahmet Dedetürk’ün yerinde incelediği dezenfekte işlemleri Gemlik’in çeşitli noktalarındaki konteynerlarda devam etti. Temizlik faaliyetlerinin düzenli olarak devam edeceği belirtildi.
Konuyla ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, konteyner temizliğine önem verdiklerini belirterek “özellikle sıcak havalarda konteynerlarda biriken atıkları hızla toplamaya önem veriyoruz. Bu atıkların hem sokaklarımızda kirlilik meydana getirmemesi, hem de hemşerilerimizin sağlığına olumsuz etkilerde bulunmaması için çalışmalarımızı da belirli aralıklarla gerçekleştiriyoruz. Gemliklilerden de çevre temizliğine özen göstermelerini, çevrelerini temiz tutmalarını rica ediyoruz. Bu caddeler ve sokaklar hepimizin. Hep birlikte temiz ve huzurlu bir Gemlik’te yaşamaya devam edelim” şeklinde konuştu.

Yorum Yap