22 Haziran 2019 Cumartesi

Merve Kaya ve Burcu Kahraman’ın projeleri Ses Getiriyor

Gemlik Belediyesi Muhtarlıklar, Halkla İlişkiler ve Basın Birimi çalışanları Merve Kaya ve Burcu Kahraman’ın projelendirip, Gemlik Belediyesi ile birlikte yaşama geçirdiği Sosyal Sorumluluk Projeleri büyük ilgi görüyor. Her ikisi de Halkla İlişkiler Tanıtım ve Reklamcılık Bölümü mezunu olan Merve Kaya ve Burcu Kahraman, Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde sosyal sorumluluk projelerini yaşama geçirerek büyük alkış topladılar.
Merve Kaya ve Burcu Kahraman, “Yapıyorum, Öğreniyorum, Çevreme Sahip Çıkıyorum” adlı sosyal sorumluluk projeleriyle ilk olarak öğrencilerle birlikte Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlükleri’nin de desteğiyle yaklaşık beş kilometrelik sahilde çöp topladılar. Bu atıkları temizlik ekiplerine teslim eden öğrenciler ikinci etapta ise Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesine fidan dikerek kurumun çevresini yeşillendirdiler. Üçüncü ve son etkinliği ise atık ürünlerden yaptıkları müzik aletleri ile tamamladılar. Belediye, Milli Eğitim ve Öğrencilerin de desteklediği sosyal sorumluluk projesinde,  minikler ile birlikte kendi yaptıkları çeşitli oyuncaklarla hayal güçlerini konuşturdular. Projeye 16 okuldan binlerce öğrenci iştirak etti.
Proje Engelsiz Kafe önündeki konser ile taçlandırıldı.
Başkan Sertaslan; “Öğrencilerin kendilerini ifade etmesini sağlayacağız”
Miniklerin konserine katılan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velileri de projeye ilgilerinden dolayı tebrik etti. Genç Proje sahipleri Merve Kaya ve Burcu Kahraman’ı da ayrıca kutlayan Sertaslan, Atıklardan robot, kedi, timsah hatta fırın yapan yetenekli minikler ile fotoğraf çekildi.
Etkinlik sonunda konuşan Sertaslan, öğrencilerin gerekli ortamlar sağlanıp fırsatlar verildiğinde hayal güçlerini konuşturduklarına dikkat çekerek ortaya çıkan ürünlerin takdire değer olduğunu söyledi. “Tüm etkinliklerde öncelikli amacımız miniklere çevre bilinci aşılamaktı. Sadece müzik aleti yapmasını istediğimiz çocuklar hayvanlardan çeşitli alet maketlerine birçok ürün ortaya çıkardılar, ne kadar büyük hayal güçlerine sahip olduklarını, ne kadar yetenekli olduklarını bize gösterdiler. Öte yandan sahilin temizliğine katkı sundular. Çocuklarımızın eğitimleri yanında kendilerini ifade edebildikleri ortamları da sağlamak ve bilinçli birer yurttaş olmaları için çalışmaya ve Gemlik Belediyesi olarak benzer faaliyetler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
Projelerine destek veren Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Belediye birimleri, Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür eden Merve Kaya ve Burcu Kahraman, yeni projeleri de hazırladıklarını vurgulayarak, çevre bilincini pekiştiren, eğitim ve öğretime açık, geri dönüşümün önemini vurgulayan yeni projelerle hizmet etmeyi sürdüreceklerini açıkladılar.

Yorum Yap