20 Haziran 2019 Perşembe

Emlak Danışman belgesi alma zorunluluğu getirildi

Emlak Danışmanı (Seviye 4) Ve Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) Mesleki Yeterlilik Belgenizi Aldınız Mı?Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklama da, “Emlak Danışmanlığı” yapanlar ile “Emlak Bürosu” sahipleri ne belge zorunluluğu getirildi.
Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir yaptığı açıklamada, İl Ticaret Müdürlü ğü’nün, mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmele re, ‘Yetki belgesi’ vermeyeceğini söyledi.
Belediyelerin de Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan işletmelere, “İş Yeri Açma Ruhsatı” veremeyeceğini hatırlatan Paşa Ağdemir, şunları söyledi:“Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Emlak çılıkla uğraşanlara mesleki eğitim kursları açacağız. 
Bunun için Emlak Danışmanı (Seviye 5 ve 4 ile), Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) kursları açarak, belge almalarını sağlayacağız. Mesleki Yeterlilik Belgesinin son alım tarihi 5 Aralık 2019’ dur.Emlak Danışmanı (Seviye 4 - 5), Emlak Danışmanları ve Emlak Bürosu sahipleri için Odamızda, sınav ve belgelendirme hizmetine başlanacak olup, belgelendirme hizmeti almak isteyen emlakçıların, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğrafile birlikte 31 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.” 


Yorum Yap