SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Seçim’de bizde varız

Seçim’de bizde varız
Bu haber 02 Ocak 2019 - 22:10 'de eklendi ve Gemlik.

Bursa Demokratik Sol Parti Gemlik ilçe başkanlığı yoğun bir katılımla açıldı .

Türk siyasetinin olamazsa olmazlarından Demokratik Sol parti ilçe binalarına bir yenisini ekledi Türkiye’de 61  il’de teşkilatı bulunan Demokratik Sol parti son 1 ay içinde 20 ilçe teşkilatı kurarak Demokratik Sol parti ismini bir kez daha duyurmaya kararlı görünüyor.

Demokratik Sol parti Gemlik ilçe başkanı Ahmet YILMAZTÜRK şu açılmalarda bulundu .

Demokratik Sol parti Gemlik ilçe başkanlığını açarak iktidara bir adım daha yaklaştı Köylümüzden ve Çiftçimizden gelen yardım çığlıklarını iktidar partisinin duymaması bizleri fena etkiliyor .Köylümüz için esnafımız için işveren ve işçimiz için tekrardan ak Güvercinler tüm yurdumuzun semalarında kanat çırpacak dedi Başkan Yılmaztürk Gemlik olarak biz yerel seçimlere hazırız mesajı verdi.

DEMOKRATİK SOL PARTİ  BURSA İL  BAŞKANI AKINCI KATILIMLAR SÜRÜYOR DEDİ

Hüseyin Cahit Akıncı Gemlik ilçe başkanlığının açılışında şunları dile getirdi .

Biz Bursa il teşkilatı olarak yerel seçimlere hazırız Belediye başkan adaylarımız ,Belediye meclis üyesi adaylarımızla gece,gündüz istişare yapıp Bursa’ya ne katarız Bursa seçmeni ne istiyor diye uzman çalışma arkadaşlarımızla tüm senaryoları masaya yatırdık unutmamalıyız ki Bursa’da DSP. yerel yönetimi yandaşa değil vatandaşa hizmet için var olacak. ” dedi”

DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN BURSA’YA ÖVGÜ

Demokratik Sol parti Genel başkan yardımcısı Ahmet Murat Özbilge Bursa ili Demokratik Sol parti’nin kalesi olma yolunda ilerliyor dedi.Gemlik ilçe başkanı Ahmet Yılmaztürk’e de Gemlik ilçe binası hayırlara vesile olmasını temenni ederek kurdeleyi kesti.

 

 

HÜSEYİN KUL : GEMLİK’TEN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Demokratik Sol parti’nin Bursa’daki en güçlü isimlerinden olan Hüseyin Kul iktidarın oynadığı oyunlara vurgu yaparak şunları dile getirdi.

 

2002 yılında Demokratik Sol parti oynanan oyunlarla kurulan tezgahlarla iktidardan uzaklaştırıldı.Ama Türkiye’nin geçmişine geriye dönüp baktığımızda ülke ne zaman zor duruma düştüyse mutlaka sol iktidarlar gelmiştir ve ülkeyi düzlüğe çıkartmıştır ve tekrar iktidar ellerinden alınmıştır. Demokratik Sol parti asla bu ülkede tek başına iktidar olmadı bugünkü iktidar partisi Ak Parti özellikle Cumhurbaşkanımız üzerine basa basa tek parti iktidarı diyerek  açıklamalar yapar neyi kasteder ? Cumhuriyet kurulduktan sonraki Cumhuriyet halk partisini  suçlar .Bizden öncekiler hiç bir şey yapmadı der ama bugün sattıklarının tamamını Cumhuriyet hükumetleri yapmıştır dedi.
Unutmamak lazım ki Türk siyasi yaşamında 12 Eylül harekatının ardından yaşanan çalkantılı dönem aşıldıktan sonra, 14 Kasım 1985 tarihinde yerini alan Demokratik Sol Parti (DSP), Genel Başkan Bülent Ecevit’in anlatımıyla “Bir düşünsel akım ve siyasal hareket olarak” aslında 1960’lı yıllara dayanıyor.dedi.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon