SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

1 dairede 52 kişi Sahte seçmenmi ?…

1 dairede 52 kişi Sahte seçmenmi ?…
Bu haber 15 Ocak 2019 - 20:26 'de eklendi ve Gemlik.

CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya; Armutlu ilçesinde bulunan İhlas Tatil köyündeki bir dairede 52 kişinin ikamet ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundugünü Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nur Koçak ve beraberindeki parti yöneticileri bir araya gelerek, CHP Armutlu Belediye Başkan adayı Çetinkaya’nın tespit ettiği skandal sayılacak olaya tepki gösterdiler.

BANA ” PERSONELİM” DEDİ…

Armutlu ilçesinde taşıma oylarla, 31 Mart Mahalli Seçimleri’nde rakip partiler tarafından oy kullandırılacağı iddiasında bulunan Çetinkaya, “Armutlu ilçesinin seçmen sayısında, 987 kişilik artış oldu. 6160 nüfusu olan ilçemizde şu anda seçmen sayısı 5205’e yükselmiş durumda. Bununla beraber bir adreste ikamet eden kişi sayısını ise 52 olarak belirledik.

HALA GEMLİK

Adli yönden Gemlik Adliyesine bağlı olduğumuz için konuyla ilgili itirazımızı,  Gemlik Adliyesi’ne yapacağız. Yasal olmayan bu duruma hukuki süreç başlatacağız. Hem bu adreslerde ikamet eden kişilerin ikamet etmelerine itiraz edeceğiz, hem de bu şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

PERSONELMİŞ !

Karşıyaka Mahallesi Zafer Caddesi L Blok D/ 2 no 205  daire İhlas tatil köyü çıktı. Müdürüne telefon ettim.Bu dairede kalanların hepsinin işletmede çalıştıklarını söyledi.Bir daireye nasıl 52 kişi sığar anlamadım.Son seçimlerden sonra Armutlu da seçmen sayısı 987 kişi birden artmış.18 yaştan dolayı yeni seçmen olabilir.Ama bu kadarda olması imkansız.Tatil köyü müdürünün ,” çalışanımız” dediği kişilerin SSK kayıtlarını da inceleyeceğim.Armutlu halkının kutsal olan seçme hakkını kimseye yedirtmeyiz.” dedi…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon