SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Türkiye’de bir ilk: Canlı yayında üç boyutlu burun ameliyatı yapıldı

Türkiye’de yapılan 3 boyutlu burun ameliyatı ilk kez canlı yayınla, interaktif bir biçimde izleyicilerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye’de bir ilk: Canlı yayında üç boyutlu burun ameliyatı yapıldı
Bu haber 21 Nisan 2017 - 17:27 'de eklendi ve Gemlik.

Bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen ve ameliyatın yapıldığı “Burun Okulu” adı verilen toplantıya Avrupa, Ortadoğu ülkeleri, Azerbaycan ve tüm Türkiye’den doktorlar katıldı. 150 kişinin katıldığı toplantıda izleyiciler 3 boyutlu gözlükler ile  kulak burun boğaz uzmanı Dr. Süreyya Şeneldir tarafından gerçekleştirilen ameliyatı izlediler, sorular yönelttiler.

Dr. Şeneldir şunları söyledi:

“Daha önce de 3 boyutlu cerrahi kamera sistemi ameliyatlarda kullanılmış ama farkı şu oldu, interaktif bir şekilde izleyicilerin de katılabildiği canlı cerrahide kullandık. 3 saatlik ameliyat boyunca meslektaşlarımız başka bir salonda 3 boyutlu olarak ameliyatı izlediler. Derinlik hissini de gösterdiği için dokulardaki derinlik hissini, yaptığımız manevraları daha iyi gözlemleyebildiler. Bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Teknolojinin eğitim alanında da kullanıldığında ne kadar yararlı olmuş olduğunu gördük. Amerikan Hastanesi’nde yaklaşık 150 kişilik bir toplantı oldu. Azerbaycan’dan, Almanya’dan, yurtdışından da katılım oldu onlar da 3 boyutlu ameliyatı izleme şansı buldular.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon