SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Turgut Des

Erdoğan -Trump Görüşmesi

Erdoğan -Trump Görüşmesi
Bu haber 16 Mayıs 2017 - 20:05 'de eklendi ve 1.787 Gemlik.

Erdoğan -Trump Görüşmesi

Erdoğan – Trump görüşmesinde son derece önemli konular görüşülecek. Daha çok Suriye merkezli bu konuların başında, ABD’nin PKK (PYD)’yı ağır silahlarla silahlandırması geliyor. Bir diğer konu Fethullah GÜLEN’in iadesi.

ABD, PKK’yı neden silahlandırıyor? Elbette 2. İsrail devletini kurmak için. Bunun için Kürtlere; bir kurtuluş savaşı kahramanlığı, geçmişi ve destanı oluşturuluyor. Bu silahlandırmanın en önemli sebeplerinden biri de; PKK üzerinden, Türk-Kürt savaşına zemin hazırlamak. Türkiye’yi Suriye’de ve PKK (2. İsrail devleti) üzerinden, Türk-Kürt savaşına sürüklüyorlar. Bütün Kürtleri Türkiye’ye düşman etmeye çalışıyorlar. PKK üzerinden yıllarca Türk-Kürt çatışması çıkararak bunu yapmaya çalıştılar. Ama, bunu başaramadılar. Savaş devletler arasında olur. Şimdi devlet kurarak bunu yapmaya çalışıyorlar.

Ama, şunu unutulmamalı; tarihin hiçbir döneminde Türk-Kürt savaşı olmadı ve tarihin hiçbir döneminde de Türk-Kürt savaşı olmayacaktır. Tam tersine, Türk-Kürt birliği, kardeşliği, birlik ve beraberliği olacaktır. Türkiye’yi bölmeyi hedefleyenler; Türk-Kürt birliğini daha da güçlendirecekler ve Misak-ı Milli’yi de aşan bir şekilde, Türkiye’nin büyümesine sebep olacaklardır.

Abdullah ÖCALAN’ı verdiler, Irak’ı böldüler. Şimdi benzer bir durumla karşı karşıyayız. Fethullah GÜLEN’i verip, Suriye’yi bölebilirler. Türkiye’yi iç sorunlarla meşgul edip, Suriye haritasını istedikleri gibi değiştirme planları yapabilirler.

Bu konuda son derece dikkatli olmalı ve stratejik hareket etmeliyiz. Türkiye; özellikle İsrail’i durdurmak için, Suriye üzerinden ve Kuneytra (Golan tepeleri) gibi stratejik bir bölgeden, İsrail ile komşu-sınırdaş olmalıdır. Türkiye’nin Suriye’de birinci önceliği, Kuneytra merkezli olmalıdır. Kuneytra güvenlik bölgesine, Türkiye hakim olmalıdır. İsrail’i durduran, ABD’yi de durdurur. ABD ve İsrail’in İslam dünyasına daha fazla zarar vermesini önlemenin yolu, Türkiye’nin İsrail ile direkt sınırdaş olmasından geçer.

Bir diğer problemimiz; fırsatçı Yunanistan’ın EGE denizinde yaptığı şovdur. Suriye sorununu çözdükten sonra, Yunanistan ile de hesaplaşacağız. Yunanistan için şimdilik sabretmekte fayda var.

Vesselam….

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon