SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

ODUN DEPOLARI MEVKİİ KARANLIĞA MAHKUM EDİLDİ. !!!

ODUN DEPOLARI MEVKİİ KARANLIĞA MAHKUM EDİLDİ. !!!
Bu haber 06 Ekim 2018 - 22:37 'de eklendi ve Gemlik.

ODUN DEPOLARINDAKİ HANE HALKLARININ KENDİ DİKTİRDİĞİ DEMİR DİREKLER SÖKÜLDÜ. DİREKLERE BELEDİYE TOPLARKEN YENİ DİREKLER DİKİLDİ. BELEDİYE DİREK PARASI İSTEDİ, MEVKİİ SAKİNLERİ BUNA İSYAN ETTİ ve BELEDİYE MEVKİİ BÖLGEYİ TAMAMEN KARANLIKTA BIRAKTI.!!!

Gün geçmiyor ki Gemlik Belediyesinden yeni bir yolsuzluk ve usülsüzlük iddaaları ortaya çıkmasın.

Daha bir gün önce usülsüz bir cadde yapım projesi ile hane halklarına bildirim yapmaksızın CHP ve MHP nin red oyuna rağmen istimlak ve yıkım kararı alan Belediye; Bugün de ODUN DEPOLARI MEVKİİ denilen bölgeyi karanlıkta bıraktığı öğrenildi.

Mevkii sakinlerinin şikayeti üzerine değerlendirmeye aldığımız haberin ayrıntıları mevkii sakinimizin dilinden aktarıyoruz.

“- Mahallemizde demir direkler vardı. Bu direkleride burdaki hane halkı yaptı. Oysaki bu aydınlatma ve altyapı Devletin haliyle yerelde ise belediyenin görevi. Kendi paramızla yaptığımız direkler belediye tarafından sökülüp götürüldü. Oysaki o direklerin maddi değeri vardı ve bizler bu direklerden gelen gelir ile Camii vakfına ve diğer yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmek maksadı ile vakıfa bağışlayacaktık. Belediye vakfımıza gidecek geliri elimizden aldığı gibi, yeni direkler konusunda da alt yapı ve direk parası istedi. Öevkii sakinleri olarak vergisi verilmiş faturalar dahilinde ödenen bu paralar neyin parası. Vergilerimiz bize altyapı aydınlatma güvenlik ve ulaşım olarak dönmiyecekse vergilerimizin iadesi yapılsın. Eğer vergilerimiz iade edilmiyor ise bu vergilerin karşılığı derhaş yapılsın. Bu bir suçtur. Bunu gerekli makamlara da bildirilmesi an meselesidir. Bunun adı yolsuzluktur. Belediyenin bizlerden topladığı ve hazinenin ilçeye yolladığı paraları nerde nasıl kimler kullandı. Belediye yerelde devletin temsili iken Devlet milletinden vergisini kuruşuna kadar alıyorken görevi olan altyapı ve aydınlatma nerde. Neden yapılmamakta.” dedi.

Gün geçmiyor ki Belediyenin Gemlik ve Halkına verdiği bu olaylar karşısında Belediyenin ve makamlarının açıklama yapması beklenmekte.

Bizler konuyu medya aracılığı ile ilettik. Gerekli makamlarada rapor halinde sunacağımızı başta ODUN DEPOLARI MEVKİİ halkına ve GEMLİK HALKINA duyuruyor. Gerekli olan aydınlatmanın ivedi şekilde yapılıp mağduriyetin kalmasını takip edeceğiz.

Gemlik Haberci Editörlüğü
Zübeyir Bayrakdar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon