SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

KORUNMAYA ALINMAYAN YATIRIMLAR YOK EDİLMEKTE.!!!

KORUNMAYA ALINMAYAN YATIRIMLAR YOK EDİLMEKTE.!!!
Bu haber 27 Eylül 2018 - 15:39 'de eklendi ve Gemlik.

KURTUL MESİRE ALANI MAGANDALARCA YOK EDİLİYOR.

Gemlik Belediyesi tarafından KURTUL GÖLETİ çevresine yapılan GEMLİK MESİRE ALANI ciddi anlamda zarar gördü.

Gemlik Belediyesinin Dinlenme ve Turizm Yatırımlarımdan olan ve Kurtul Göleti çevresine yapılan mesire alanı kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zarar verildi. Zarar verenlerin kimliği belirsiz iken kimliklerine ulaşmak içinde çalışma başlatıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Sayın Av. Refik YILMAZ “- Kimliği henüz belirlenemeyen magandalar alana ciddi ölçüde zarar vermiştir. Konu hakkında hukuki süreç başlatılacağı ve bu kişi yada kişilere ulaşılıp cezalandırılacaktır.” dedi.

Peki Mesire alanında neler vardı.
Yürüyüş yolları ile çevrelenmiş olarak Piknik ve Barbekü yerleri, çok sayıda bitki çeşitleri ile ailelerin oturma ve dinlenmesi için masalar ve oturma alanları ile donatılmıştı.

Bu ciddi ve maliyetli alanların korunması ve güvenliği belediyeler tarafından sorumluluk alanı iken bunun düşünülmemesi ciddi anlamda yatırımların heba olmasına sebeb olmaktadır.

Magandaların yakalanıp ceza verilmesi bu alanın korunmasına ve güvenliğine faydası olmazken; Belediyenin bu alanları Güvenlik ve Kameralar ile korumaya alması gereklidir. Artan maliyet kaygısı ile belediyeler bunu düşünmezken yapılan yatırımların bakımsızlığı ve korunaksız kalarak zarar görmeside maliyeti artıracağını hatırlatmak isteriz.

Bu alanların güvenliği eğitim seviyesinin yükselmesi ile aşılacağı aşina, lakin bu süreçlede yatırımların fiziki korunmaya ihtşyaç vardır.

İlerleyen günlerde Park Bahçe, Mesire Alanları, Çocuk oyun alanlarının Aydınlatma, Kameralandırma ve Fiziki Gğvenlik Personeli ile korumaya alınması gündeme geleceği düşünülmekte.

Bu konu hakkında ise GEMLİK HALKI başta Gemlik Belediyesi Başkanı Sayın Av. REFİK YILMAZ akabinde Ak Parti Bursa Milletvekili Sayın ZAFER IŞIK ve İl, İlçe Teşkilatlarından açıklama beklediğini belirtti.

Gemlik Haberci Editörlüğü
Zübeyir BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon