SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

Gemlik Belediyesi ve Garip İşleri

Gemlik Belediyesi ve Garip İşleri
Bu haber 15 Ekim 2018 - 1:54 'de eklendi ve Gemlik.

GÜN GEÇMİYOR Kİ GEMLİK BELEDİYESİNDE GARİP İŞLER DÖNMESİN.

Haberimizin başlığına GARİP İŞLER koyduk düzelmesi için ALLAH’a dua eder olduk. Usülsüzlükler, Skandallar, İddaalar, Beceriksizlikler diyerek bu günüde gördük. Gördüğümüze güne, aldığımız nefese şükürler olsun diyerek yine Gemlik Belediyesinin Beceriksizliğinin örneğini sunacağız.

Bir Vatandaşımızın bize ulaşarak şikayet konusunu anlatması akabinde yerinde inceleme yaptık. Haberimizin konusu ise KAMULAŞTIRMA VAADİ ile arsa sahibinden arsanın alınması, kamulaştırma yapmaması.

DETAY
Gemlik çevre yolu üzerinde bulunan İTFAİYE kurumunun arkasında kalan GEÇİT SOKAK girişinden başlayıp MEHMET AKİF ERSOY KÜLTÜR EVİnde son bulan boş arazinin KAMULAŞTIRILIP akabinde ÇOCUK EĞLENCE PARKI yapılması SÖZÜ VERİLİP istimlak işlemi başlatılan arazinin durumu.
Arazi sahibinin konuyla ilgili ne kadar detaya sahip bilgimiz olmadığı lakin arazinin istimlak işlemi başlatılıp sonuçlanmadan AĞAÇLANDIRMA yapıldığı akabinde arazinin 10/1 ine beton döküldüğüdür.

Belediyenin yine beceriksiz işlerinden vatandaş mağduriyet üstüne mağduriyet yaşamakta. Arazi sahibi onayı alınmadan istimlak işlemi yapılan daha istimlak işlemi bitmeden araziye ağaçlar dikip 10/1 lik bölümünü betonlayan GEMLİK BELEDİYESİ yine çokda şaşırmadığımız şekilde üstüne düşen beceriksizliğin adeta SANAT TİMSALİ eserini konuşturdu.

2 sene öncesinden bu işlemlerin olduğu ve çevre hane halklarınında dilekçe ile başvurduğu arazinin akibeti hala muammasını korumakta.

GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN REFİK YILMAZ Bey; Makamınız gereği Gemlik halkının başkanlığını yapmaktasınız. Görev ve yetkilerinizi bildiğinizi sanıyoruz. Avukat mesleğine de sahip bir başkanın sorumlu olduğu vatandaşın hakkını savunmak, makam gereği sıkıntılarını gidermek için ordasınız. Biri yada birilerinin memnuniyeti için değil.

İstimlak işlemi vatandaşın bilgisi dahilinde yapılır. İşlem yapılıp sonuçlanmadan arazi üstünde TASARRUZ HAKKINIZ YOKTUR. Çünkü orası HAZİNE ARAZİSİ değil ÖZEL MÜLKİYETDİR.
Siz bunu HUKUKSAL YOLUNU Biliyorken HUKUKSUZ BİR YOLDAN Arazi üstünde tasarruf yapmanız yanlışdır.

Çevre Sakinlerinin BEYAZ MASAYA başvurması akabinde bile net bir tavır ve cevap yoktur.
Çevre sakinlerinin BELEDİYE GÖREVE çağrısını burdan seslendirerek dilek ve temennileri şudur.

İstimlak yoluyla kamulaştırılıp ÇOCUK EĞLENCE PARKInın DERHAL/İVEDİ Şekilde sonuçlandırılması yada arazi sahibine arazinin iade edilip arazinin korunması.
Arazi üstüne ARAÇLARIN PARK ETMESİ, araç içinde ALKOL VS. Tüketilmek yoluyla Mahalle sakinlerinin rahatsız edilmesi, Şİkayetini belirten vatandaşın dışında gelen 6 vatandaşın araç içinde FUHUŞ yapılıyor iddaası konunun ACİLİYETİNİ ortaya koymaktadır.

Bizler arz ettik gereğinin GEMLİK BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA YAPILACAĞINI UMUT EDİYORUZ. Konunun VALİLİĞE taşınması içinde gerekli çalışmaları başlatacağımızı GEMLİK HALKINA Duyuruyoruz.

Gemlik Haberci Editörü
Zübeyir BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon