SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

Gemlik Belediye Başkanı Av.Refik YILMAZ; Ulaşım Hakkında Sitemvari Konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Av.Refik YILMAZ; Ulaşım Hakkında Sitemvari Konuştu.
Bu haber 20 Ekim 2018 - 16:54 'de eklendi ve Gemlik.

GEMLİK HALKINDAN ULAŞIM KONUSUNDA ÖZÜR DİLİYORUM.

Gemlik Belediyesi Başkanı Refik YILMAZ, Gündem oluşturduğumuz ULAŞIM HAKKINDA sonunda bir açıklama yaptı. Yaptı yapmasınada lakin konuyu yine kurumları suçlayarak yaptı ve konuşmasında adeta DUYGU SÖMÜRÜSÜ içinde yaparak konu hakkında ACİZİYETİNİ ortaya koydu.

Konuşmalarında “-GEMLİK HALKINDAN BU KONU HAKKINDA ÖZĞR DİLİYORUM.” diyerek sözlerine başladı ve devamında “-ÇÖZEMEDİĞİM TEK SORUN BU” diyerek Gemlik halkını KÖR ve SAĞIR yerine koyarak bu YÜZYILIN ve önümüzdeki BİNYILIN tarihe geçecek GAFINI yaptı. Gülmekten makalemi tamamlayamayacağım endişesine girmişken açıklamanın devamını okuyarak bu endişem yok oldu.

Açıklamanın devamında ise “-KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR.Ancak bıçak kemiğe dayandı için konuşuyorum.” dedi.
Bu söylemde Sayın Başkanın psikolojisinin bozulduğuna kanaat getirdim.

Konuyu BURULAŞ ile yapılan toplantıda gündeme getirdiğini açıklayan başkan “-ARTIK GERÇEKTEN BIÇAK KEMİĞE DAYANMIŞ DURUMDA. BİZ İNSANIZ, İNSANLARA ZORLUK ÇIKARMAK, EZİYET ETMEYE DEĞİL HİZMETE GELDİK. ŞU İŞİ YAPAMAYAN İSTER GENEL MÜDÜR OLSUN, İSTER ALT BİRİM OLSUN ARTIK ONLARDA ÇEKİ DÜZEN VERMELİ KENDİLERİNE, YAPAMAYANDA BEN YAPAMIYORUM DAHA İYİ YAPAN VARSA BUYURSUN YAPSIN DİYEBİLMELİ”dedi.

Biz başkana bu ifade ile zaten yaklaşıyoruz. Yapamayan yapamıyorum daha iyi yapan varsa buyursun yapsın diyerek işgal ettiği koltuktan kalkmalı. Gemliğin tek sorunu ULAŞIM olmadığı, ULAŞIMIN ise büyük sorunlar listesinde yer aldığını hatırlatırız. Daha önceki açıklaması olan GEMLİK TAŞINIYOR ifadesiyle Gemlik ve Halkına en az 30 yıl geriye attığı ve maddi değeri açıklanmayacak büyüklükte zarara uğratıldığınıda ayrıca hatırlatırız.

Başkan YILMAZ açıklamalarının devamında “-AİLEM OLAN ANNE, BABA, EŞ ve ÇOCUKLARIMIN CUMHURİYET MAHALLESİNDR OTURDUĞU VE ŞEHİR İÇİ OTOBÜSLERİ YOĞUN OLARAK KULLANIYORLAR.”İfade ederek ifadesinin devamında AİLESİNİN OTOBÜSE BİNDİĞİNDE HAKARET BOYUTUNA ULAŞAN SİTEMLERE MSRUZ KALIYORLAR dedi. YILMAZ BEY konuyu başta Genel müdürlük olmak üzere BURULAŞ yetkililerine iletmelerine rağmen hiçbir iyileştşrme olmadığının altını çizdi.

Şu noktada bunu ifade edebilirim. Hakaret konusu İNSANİ ve VİCDANİ portala sığmaz. Hakaret eden kişide bu karakterin olmadığı yada tam olgunlaşmadığı açık net. Aile kutsaldır ve kutsal değerlere kimsenin hakaret etme hakkı yoktur. SİTEM ise size ulaşılmıyor yada ulaşıldığında çözüme gidilmiyorsa SİTEMLERİN bitmesinin tek çaresi ÇÖZÜM yada İSTİFADIR.

Başkan açıklamasının devamında ise GELİNEN NOKTADA HAKSIZ YIPRANDIĞINI VE FATURASININ REFİK YILMAZ ADINA KESİLDİĞİNİ KAYDETTİ.

Bu ifadenin karşısında ise Martıların ishal, Kargaların ise gülmekten uçamadıkları gerçeğini ortaya koyarak şunu ifade edeyim. Sayın Başkan Refik Bey bu ülkede başkalarının kaçak kullandığı elektrik, su, gibi faturaların eksiksiz ödeyen halka ödettirildiği gerçeğini unutmuş olacak ki HATIRLATALIM dedik.

Bu gelinen noktada FATURA ilçenin idaresindeki kişilere kesilir. Siz HÜKÜMET olan GÜÇ’ün yereldeki temsilcisi konumundasınız. BURULAŞ dediğiniz firmadan idari kişi olmanız sebebiyle ÜST konumdasınız, konuyu çözümlü şekilde önlerine koyduğunuz takdirde duyarsız kalınıyorsa bunu GENEL MÜDÜRLÜK değil, üst idare olan BüYÜKŞEHİRE akabinde VALİLİĞE, çözüme yine gidilmiyorsa ANKARA’ya iletirsiniz. Ankarada çözüme gitmiyorsa konuyu halka arz eder, Halkda Gemliğe AKP yi bir daha sokmayarak köklü çözüme gider. Gemlikte AKP’yi tarih sayfalarına atar.

Bu sitemde dahi görülüyor ki apaçık şekilde1 BURULAŞ gibi bir firma sizi ciddiye almıyor, kapılarına gittiğinizde ” HE HE BAŞKAN, TAMAM OLUR BAŞKAN” diyip çıktıktan sonra sizi YALOVA KAYMAKAMI gibi uğurlarsa burda sizin o makamı işgal ettiğinizden başka gerçek gözükmüyor.

Sayın Başkan öncelikle sizlere şunu açıkca ifade edeyim. Büyümüzsünüz, makamınız gereği saygıya lüzum var. Gemlik halkının sadece ulaşım problemi yok. Şehir hastanesi yalanı var, imar sorunu var, altyapı sorunu var, istimlak sorunu var, kamulaştırma sorunu var, yapılan projelerin durması var, halka danışmadan halkı zarara uğratma sorunu var, Toki ve sosyal konut adıyla başlayıp özel müteahhitlik yapı sorunu var, kurumların gabızlık(il yapmamazlık) sorunu var, sorunlar çok, bunda da sizde çözecek irade, söz sahipliği, güç ve iktidar yok. Alınmaca darılmaca yok ama sizcede Yetmez mi? YETER BENCE

GEMLİK HABERCİ EDİTÖRLÜĞÜ
ZÜBEYİR BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon