SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

“ZEYTİN DALI” KONFERASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

“ZEYTİN DALI” KONFERASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Bu haber 19 Şubat 2018 - 14:17 'de eklendi ve Gemlik.

“ZEYTİN DALI” KONFERASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Gemlik Belediyesi ve Milli Türk Talebe Birliği Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar ve Gazeteci-Yazar Erkan Tan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Ulusal Güvenlik ve Zeytindalı Operasyonu” konulu konferans, Gemlik’te büyük ilgi gördü.

Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta ilk konuşmayı Araştırmacı-Gazeteci Erkan Tan yaptı. ABD’nin tam teşekkürlü bir Türkiye düşmanı olduğuna vurgu yapan Tan “ Karşımızda Kürtler yok. Kürtler İslam ümmetinin şerefli temsilcileridir. Kürtler kardeşimizdir. Karşımızda, Haçlı Hristiyanların ve Siyonist Yahudilerin terör örgütleri var” diye konuştu. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar da, Türkiye’nin PYD/PKK terör örgütünün Akdeniz’e uzanmasını engellemek için Suriye’nin Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekâtına başladığını söyledi. Bazı ülkelerin bölgedeki terör örgütlerini çıkarları doğrultusunda kullandığını, Türkiye’nin ise Afrin’e, bölge halkını terör belasından kurtarmak ve sınırlarında terör koridoru oluşmasını engellemek için girdiğini söyleyen Mete Yarar, “PYD/PKK terör örgütlerinin Suriye’nin kuzeyinde kurmaya çalıştığı terör koridoru, Fırat Kalkanı Operasyonu ile kırıldı. Afrin, PYD-YPG terör örgütünün oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun batı ucunda bulunuyor. Terör örgütünün Akdeniz bölgesini kontrol altına alma girişimi, o bölgenin güvenliğini ciddi anlamda tehdit altına alacak. Türkiye’de PYD/PKK terör örgütünün Akdeniz’e uzanmasını engellemek İçin Afrin’de. Bu sebeple de Afrin stratejik olarak büyük öneme sahip” dedi.

Gemliklilerin büyük ilgi gösterdiği konferans sonunda, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, katılım ve konuşmalarından dolayı Mete Yarar ve Erkan Tan’a, zeytin fidanı ve zeytin ürünlerden oluşan hediye sepet takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon