SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Yılmaz: “CHP adayı projelerimizi çalmış”

Yılmaz: “CHP adayı projelerimizi çalmış”
Bu haber 26 Aralık 2018 - 13:04 'de eklendi ve Gemlik.

REYHAN ÇORUM, YORUMU
BİRAZDA YÜZÜNÜZÜ BEN GÜLDÜREYİM.
“Gülüyorum bu sözlere diyor sn başkanımız.”

Yılmaz: “CHP adayı projelerimizi çalmış”

Dün akşam oldukça gergindim.Belediye Başkanımız’ın konuşmasını dinleyemedim,Bu konuda sosyalmedya canlı yayın yapan kusura bakmasınlar videoyu da kabul etmedim.Ama bugün yarısına kadar izledim sonra kapattım.
Yani çok da sona kadar izlemeye gerek yoktu zaten yapılan icraatları biliyoruz.
Yapılacaklara gelince ..
“Sertaslan benim projelerimi çaldı “diyor başkanımız.
Bunu yönetimde olmayan biri söylese anlarım da !bildiğim kadarı ile 7 yıl görevde olan bir Belediye’nin projesi nasıl çalınır bunu kafam almaz.
“Yapsaydınız o zaman” diye sormazlar mı adama.?
Projeler ne diye yapılır ,üretilir,eksik aksak şeyler için.Halkın gereksinimlerine çözüm bulmak için.
Ben hatta not da aldım.
izlediğim yere kadar kısaca..
1-Kültür Merkezi güzel olmuş dedik.Kutlarız.
Gönül dünyalarına hizmet etmiş insanların isimlerine yer veriyorlarmış.
Biz isimleri beğenmeyenlere de gülüp geçiyorlarmış.Sağcısına, solcusuna hizmet yapacakmış.İsme takılanlar devam etsin diyor.Yani “siz kimsiniz konuşun durun biz size güler geçeriz bildiğimizi yaparız” diyor.
Ama “milletin malı ile yapıldı bu salonlar” demesine rağmen milletin isteğinin de önemi yok diyor açıkçası.
2-Esnaf yorumda fuarı eleştiriliyor haliyle..
Bu işin sorumlusu Esnaf odası diyor.Para işini belirleyen Esnaf odasıymış hizmeti Belediye yapmış.Vallahi kabahat demek İsmail bey de,bizde onu esnaf dostu bilirdik..
3-Yaşam merkezine bahçeye çay bahçesi,içeriye kütüphane yapacaklarmış.
Demek ki tuvalet yapmalarının nedeni oymuş.Bizde kötüye yorduk.Çay bahçesi olacaksa lazım tabi.Önce tuvalet,sonra çay içmeye bir yer,her zamanki ters açı,ondan niyet anlaşılmadı.
Kütüphane içinde “hiç farketmez sağ cenah ,sol cenah” diyor.Demek bundan sonra Nazım Hikmet’ler,Sabahattin Ali’ler vs olacak kitapların arasında.Hani Balık Pazarı hamamı,pardon Kültür Merkezi’ndeki kitapları görünce inanasım gelmedi.
4-Şahintepe yoluna engelli okulu ve Huzurevi için tesis talebinde bulunmuşlar,olur mu? olur,Bunca yıl yapmadılar diye olmaz diyemeyiz değil mi?Sertaslan bunu da çalmış,ama o Hastahaneye yapacakmış.Yani acilen halkın istediği,gidebileceği yere.
5-Eski evlerin projeleri hazırmış,demek ki iyice yıkılsın öyle yapalım diye beklemişler,bizde çok kötü kalpli ve sabırsızız.
6-Şimdi..
En önemli konulardan biri Uğur Sertaslan’ın bu sözüne alınmış başkan bey.Kimin adına?.Asgari ücretliler adına.
Uğur bey Balıkpazarı çocuğu.Başkan bey pek bizim oraları bilmiyor ama yıllardır bu civar insanların ne yaşadıklarını o biliyor.Gemlik’i de biliyor.
Bizler deniz çocuğuyuz,bizi alır yerimizden sökersen başka yerde yaşayamayız.Dağlara ev yapacaklarmış ,yeşil mi kaldı söyleyin Allah aşkına?.Hastahane bölgesini gördük.Beton yığını.Kim gitmek ister ki oraya.Yolu yok,altyapı yok,ulaşım yok,hizmet yok bunların olması yıllar alır.
Ben Yeni mahalledeyim muhtara soruyorum nedir buranın hali? çıksın cesareti varsa söylesin.
Halkçı başkan kimse gelmesin buraya gelen sorun getirir demiş de!,zenginleri istiyorum demiş de! yakışmış mı?
Evet doğru söyledi.
Gemlik’te insanlar işsiz,esnaf kan ağlıyor, ulaşım kilitlenmiş,hiç bir kültürel etkinlik yok,eğitim zayıf vs vs..Buraya adam geliyor,üç gün sonra memlekettekilerini de çağırıyor.Eğer dayısı varsa burada barınanın işine ekmeğine ortak oluyor.Para kazanması lazım .Burada yaşayanı önce doyur,iş ver,hizmetini yap,bunları yapabiliyorsan yeni insanları çağır.Herkes herkesin ekmeğine ortak da,bölüşecek ekmek mi kaldı.?
Yeter artık bu ilçe bu nufusu kaldırmaz.Hastahane dolu,otobüs dolu,ortada boşta gezen,eline bir çorap,bir gözlük alan dolu.Yeni mahallede köşe başları da dolu.Bir akşam sizde gelin görün sonra neden böyle konuşmuş anlarsınız.

Haa birde o yerinde dönüşüm dedi..
Sizde öyle demiştiniz hatırlarsanız..
Kimsenin canını yakmayacağım dedi..
Sütçü Emine teyzem dağda yaşayamaz dedi..
Düşünün bakalım siz bir çocuğa ne dediniz Atatürk ilk okulunda ki çayda .Sordu size “üşüyoruz babam doğal gaz yapmak istiyor ?”” Yok yapmasın,size dağdan güzel yerler vereceğiz”
Kadın sordu yine,benim param yok dedi”sizi mağdur etmeyeceğiz gelin anlaşırız”
Yani iki göz oda veririz oturur manzaraya bakarsınız,aşağıya inmek isterseniz bir hayırsevere söyler taksi paranızı biz veririz.Yada beni arayın ben bile indiririm””
Hatırlarsanız” çocuğum hasta dedi bayanın biri.Gecenin bir yarısı hastalanıyor.Taksi ile götürecek param yok.Buraya hastahaneye kucağıma alıp gidiyordum”cevabınız buydu,kadına aynen beni ara ,yada taksi tu parasını veririz dediniz.
Çözümünüz buydu.
Bu sözleri unutmadık Başkanım.!!
7-Yürüyen merdiven yapacaklarmış,projeleri çalınmış..
Şimdi gülme sırası bizde,siz önce kapalı pazar yerindeki merdivenin çalınan beynini yerine takın ,hatta merdivenden çıkın bir çatıya bakın akan yerlere çare bulun.Rahmetli Gülay hanımı aradım “bari bir bank koydurun yukarıya insanlar otursun” dedim,biz yukarıya karışmıyoruz dedi.
Yani top elden ele dolaşıyor,mağlup olan, halk pazarından alışveriş yapan halk..Bir de pazarcı.200 Lira elektrik ödüyoruz diye onlarda şikayet etmesin canım.Ne diyor başkanımız?”Hem şöför mahalli ,hem 25 kuruş olmaz.Elmalarınız bırakın parlak gözükmeyiversin.Yakmayın elektiriği tasarruf yapın biraz!
8-Sahile balık lokantaları olmazmış,çay bahçeleri olmayacağı gibi..Yeme ,içme sahilde volta at.
9-Şeb-i Aruz törenleri için “ben mali polis ,dedektif değilim diyor”,bu işten sorumlu da Ahmet Avcı bey’miş,o hayranmış o ekibe.
9-Talha Uğurluel içinde “Fetocu’lar kendilerini en iyi şekilde saklarlar” diyor başkanımız.Doğru söze ne denir?.O zaten sadece çiçek vermiş.
10-Yat Limanı yapılacakmış.Biz kayık bağlayacak iskele bulamıyoruz,kaç kez yaralanan oldu..Kaç kez yazdım belli değil.
11-Birisi “ulaşımdaki sorun için ” söz verdiniz ama değişen bir şey yok” diyor.Otobüs sefer sayısı artmış ama o beye şöyle diyor başkanımız” Siz hangi saatler yoğunsa bildirin otobüs arttırılacaksa arttıralım”.
Gel de gülme.
Başkanım yanlış hatırlamıyorsam “benim ailemde otobüse biniyor” diyordunuz.Uzağa gitmeyin akşam eve gittiğinizde eşinize soruverin?.Nasıl insanlar üst üste,durak nasıl karmaşa içinde söyleyiversinler size.
12-Otopark projesi de çalınmış..
Bu sorunu kim gelse görür,artık sorun olmaktan da çıktı ivedilikle çözülmesi gerekiyor.İnsanlar bir arabalardan birde çukurlardan yürüyemiyor.Görmemek ,çözüm aramamak için kör olmak lazım..
13-Hayvan pazarı projenize gelince onu da unutmayalım.İki yıldır hayvanımı oradan aldım.Uğur bey’in projesini gördüm.İnsana yakışır şartlardaydı,sizinki hayvandır anlamaz cinsten.Bir yakınınızın bu yıl konuşmasına şahit oldum bizzat dükkanımda.O kendini bilir.”Oraya bir duş koyduralım bari adamlar kokuyorlar duş alsınlar”diyordu.Her yer pislik çamur deryası idi.Atlaya atlaya geçtik.Hayvandır kokar tabi ama öyle derme çatma bir yere hizmet diyorsanız elinize sağlık.
Netice;
Daha da fazla dinleyemedim.
Başa döneyim Uğur bey iyi ki projelerinizi çalmış.Hatta üstüne de hayal ötesi şeyler eklemiş.
Siz yapsaydınız keşke de! “biz bunları yaptık “diyebilseydiniz.
Yaptıklarınız bile yarım yamalak.
7 YIL DİLE KOLAY.
Bir çocuk doğar,emekler,yürür,konuşur,ana okuluna gider,sonra da ilk okula başlar.
Siz bu süreç boyunca çok şey yapabilirdiniz.Küçük şeylerdi istediğimiz.Ben artık kendi adıma bu yaşadıklarımdan sonra oy vermem ve sizin vaadlerinize inanmam.
Herkes kendinden sorumlu,siz bırakın onu bunu,önce yaşadığınız kentin insanına bir kulak verin…
Siz kendinizi anlattınız,bende bir vatandaş olarak görüşlerimi belirttim.
Yaptık dediğiniz tarihi eserlerimiz bizim için önemliydi.Manevi değerleri vardı.Kimlerin elinde belli değil,kapıları bizlere kapalı.Projeler yapılıyor da !çalmasınlar korkusu ile kapıları kapanıyor sanırım.
Biz giremiyorsak çalan çalsın bizim için problem değil,
Yapmaya taliplerse sizin yapamadıklarınızı, bizim için o da hiç dert değil,çaldıranlar düşünsün.

Alıntı; Reyhan Çorum

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon