SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
YaLçın FINDIK

Yeni hastanemi yoksa mantar yolumu

Yeni hastanemi yoksa mantar yolumu
Bu haber 05 Nisan 2018 - 22:12 'de eklendi ve Gemlik.

Resme bakmayın habere bakalım

Dereboyu yolu  veya Yeni Gemlik hastane yolu  gitmek bu sıralar bayağı sıkıntılı. Çünkü yaklaşık 5 km. lik yolun tamamı bozuk. Yolda öyle derin çukurlar oluşmuş ki hızlı bir şekilde çukura girildiğinde arabanız oracıkta hasar görüyor.

 

        Cihatlı  köyüne giden bu yol aynı zamanda birçok köyün de ortak yolu olduğu gibi, herkesin gördüğü bir yol. Çünkü  yeni hastane yeri olduğu için başta yetkililer olmak üzere her kes bu yolu kullanıyor.

 

 işin ilginç bir yanı daha var. Ankarayı bırak Gemlik yollarına bak başkan

 

        Özel idare aynı zamanda bir yerel idaredir. Tıpkı belediye gibidir özel idare. Belediye sınırları içindeki yolların düzeni belediye başkanının sorumluluğundadır. Belediyenin sorumluluğundaki yollarda bir sıkıntı olduğunda başta basın olmak üzere her kes belediyeyi eleştiriyor.

 

        Fakat Özel idare görevini ihmal ettiği zaman kimsenin sesi bile çıkmıyor. Çünkü Özel idarenin yöneticileri seçimle gelmedikleri için kimse eleştiremiyor. Eleştirse de fazla ciddiye almazlar. Onlar devletin memurları, çalışsa da çalışmasa da onlar için fark etmez. Yeter ki amirleri ile iyi geçinsinler…

        Bu sebeple yerel hizmetleri almada en çok mağdur olan kesim, Özel idarenin sorumluluğundaki kırsal kesimdir. Orada ne seçim var ne de demokrasi. Onun içindir ki yol, su ve elektrik gibi temel kamu hizmetleri köylerde en alt seviyede.

Yetkililer bir an önce bu yolu trafiğe elverişli hale getirmeye mecburdurlar. Ya da tuzaklarla dolu bu yolu tamamen kapatsınlar.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon