SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Uğur, Hayvan Hakları Koruma Taahhütnamesi imzaladı

Uğur, Hayvan Hakları Koruma Taahhütnamesi imzaladı
Bu haber 27 Şubat 2019 - 21:33 'de eklendi ve Gemlik.

Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Hayvan Hakları Koruma Taahhütnamesi imzaladı. CHP İlçe Merkezi’nde düzenlenen törende, Gemlik  Hayvancılık Yaşam Derneği tarafından Mehmet Uğur Sertaslan’a Hayvan Hakları Taahhütnamesini okuyan Dernek Başkanı Mustafa Katırcı, yerel seçimler öncesi Türkiye genelinde Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) tarafın dan başlatılan  “Oylarımızla Hayvanlar için Kampanya”sına destek amacıyla Uğur’un göreve geldiğinde bu taahhütnameyi yerine getirmesini istedi. Uğur konuşmasında “Hayvanları sevmek sözleşme imzalamakla olmaz. Bu sevgi insanın kalbinde gönlünde yaşatmakla olur” dedi.
Uğur, çalışma programında insanı hedef aldıklarını, bunun yanına da çevremizde yaşayan canlıların yaşamasını hedeflediklerini söyledi.
Gemlik’te sokak hayvanları için en ciddi çalışmanın CHP’li Belediye döneminde Engürücük Köyünde 12 dönümlük Köy Merasının “Hayvan Barınağı ve
Rehabilitasyon Merkezi” yapılması için muhtarlıkla anlaştıklarını, ancak kendilerinden sonra gelen belediye yönetiminin bu konuyu söz vermesine rağmen ele almadıklarını söyledi.  Her yerde hayvan sevenlere kadar sevmeyenlerin de olduğuna dikkat çeken Uğur, “Bu iki tarafı da rahatsız ediyor. Bunu az kayıpla çözümlemek doğru olanıdır. Çocuklarımıza müfakat olarak hayvan alıyoruz. Sonra bakmıyor ve sokağa atıyoruz.Ben göreve geldiğimde, kedi köpek isteyen, karnesi başarılı olan çocukları çağıracağım Milli Eğitim Müdürlüğü ile önce bu çocuklara hayvan bakımı eğitiminin verilmesini sağlayacağım. Sonra isteklerini yerine getireceğim. Yoksa ilgileri aldığında o hayvanlar sokağa bırakılıyor” dedi.

Uğur, konuyla ilgili projeler geliştirdiklerini Gemlik’teki sokak hayvanlarının tamamını bir araya toplayarak bir büyük barınak inşa edeceklerini, burayı aynı zaman da bir bakım merkezi olacağını söyledikten sonra sözleşmeyi imzaladı. Uğur, Gemlik Belediyesi’nin 50 milyon liradan çok piyasaya borcu olduğunu öğrendiklerini,
nasıl bir belediye alacaklarının belli olmadığını belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon