SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Uçan balon çocuğu bu hale getirdi

Uçan balon çocuğu bu hale getirdi
Bu haber 23 Ağustos 2017 - 0:10 'de eklendi ve Gemlik.

İlk uçan balonumuzla facianın eşiğinden döndük!!! Hani şu her yerde satılan uçan balonlar var çizgi film karakterli. Pepee, mickey mouse, niloya…. bindir çeşit.

Çocuklar görünüşlerine özeniyor… Yıllardır hiç almadım tehlikeli olduğunu bildiğimden değil gereksiz bir oyuncak olduğunu düşündüğümden. İlk kez aldık. Küçük kumla (Gemlik) sahildeki bir satıcıdan. Normalde uçan balonların helyum gazi ile doldurulması gerekiyor ve helyum tehlikeli bir gaz değil. Ama üçkağıtçılar artık ona da el atmışlar. Başımıza bu kötü olay geldikten sonra araştırtırdım ki. Tanesi 5 tl ye satılan bu balonların içinde helyum gazi değil KARBIT VE LAVOBO ACICI kullanılıyormuş. Ki maliyetleri ucuz olsun. Ve bir bomba kadar etkisi varmış!!!… Maalesef ki bizimkide öyleymiş. Kızımın elinde bomba gibi bir sesle patladı ve ateş topuna döndü. Saniyeler içinde elleri tamamen yandı. Alevi sönmüyor balonun naylonu vücudunuza yapışıp ayrılmıyor.

Ben yanındaydım ve şükürler olsun ki anında müdahale ettim. Ya olmasaydım ??? Ellerinde 2. Dereceden derin yanıklar var sağ bacağının üst kısmın dada…

ilk müdehalesini acil serviste genel cerrah yaptı. Ve söylediği ilk şey çok şanslıymışsınız kirpikleri, saçlarda yanmış, şükür ki gözleri ve yüzü yanmamış !!!

 

Yani daha kötüsü olabilirdi!!! Veya üzerinde kıyafet olsaydı alev alıp tutuşabilirdi daha bir çok kötü senaryo… ellerinde derin yanıklar olduğu için sinirlerin zarar görme ihtimaline karşılık Plastik Cerrah’ında tedavimiz devam ediyor. Bugün 4. Günümüz ve en az 10 gün boyunca da pansumanlarımız devam ediyor olacak. Umuyoruz ki bu kotu tecrübenin izlerini omur boyu taşımak zorunda kalmaz minik prensesim…. bu gönderiyi tüm annelere tüm ebeveynlere farkindalik oluşturmak için yazdım. Çoğu kisi malesefki bu balonların tehlikesini bilmedigi icin almaya devam ediyor. Lütfen paylaşın herkes okusun çocuklarının incecik bileğine bir bomba bağlamasınlar…
NECLA SEVİNÇ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon