SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN MÜZİK ZİYAFETİ

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN MÜZİK ZİYAFETİ
Bu haber 23 Şubat 2018 - 11:54 'de eklendi ve 951 kez görüntülendi.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Gemlik Belediyesi Sanat ve Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Sanat Musikisinin birbirinden eşsiz eserlerini icra etti.  Şef Erdinç Çelikkol yönetiminde, Yunus Emre Kültür Merkezinde sahne alan koro, Türk Sanat Musikisi Sevenlerini mest etti. Koro ve Solo halinde ustaların eserlerini seslendiren Gemlik Belediyesi Sanat ve Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, ayakta alkışlandı.  

Yoğun bir katım ile gerçekleşen konserin birinci bölümde Yusuf Nalkesenin, Sadettin Kaynak, Seyfettin Sığmaz, Rüştü Demirci, Avni Anıl, Necdet Tokatlıoğlu, Selahattin Erköse, Talat Er’in Muhayyer Kürdi makamındaki eserleri koro ve solo olarak seslendirildi. Konserin ikinci bölümünde de Dr. Selahattin İçli, Münir Nurettin Selçuk, Kaptanızâde Ali Rıza Bey, Avni Anıl gibi unutulmaz bestekârların eserleri koro ve solo olarak okundu. Sunuculuğunu Meltem Güneş ve Sadettin Çiçek’in yaptığı konser sonunda Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli Şef Erdinç Çelikkol’a çiçek takdim etti.

Kendisi de Türk Sanat Musikisi hayranı olan Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, Dernek Başkanı Saadettin Çiçek ve Şef Erdinç Çelikkol nezdinde tüm koroya teşekkür etti. Gemlik’in Sanat alanında korolarıyla adeta çığır açtığını ifade eden Büyükgölcigezli, ustaların eserlerini büyük bir zevkle dinlediğini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj