SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

Türk Eğitim Sen’den Anlamlı Yardım

Türk Eğitim Sen’den Anlamlı Yardım
Bu haber 11 Haziran 2018 - 13:46 'de eklendi ve 4.002 kez görüntülendi.

İlçemizin öncü sivil toplum örgütlerinden Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen iftar masrafını yardıma çevirdi

 Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen ilçe temsilcisi Cemal Eser; bu yıl ramazan ayında farklı bir uygulamaya gittiklerini ve protokol ile üyelere iftar daveti düzenlemek için ayrılması beklenen bütçeyi ihtiyaç sahiplerine yardım için değerlendirdiklerini belirtti.

 Hemen hemen her yıl; birçok STK, Hemşeri dernekleri ve yerel yönetimlerce iftarlar organize edildiğini; ama asıl ihtiyaç sahiplerinin çoğu zaman bu sofralarda yer alamadığını belirten Cemal Eser; biz de bundan yola çıkarak farkımızı ortaya koymaya gayret ettik; üyelerimizin hoşgörüsüne sığındık ve böyle bir karar aldık dedi.

 Dinimizde sağ elin verdiğini sol elin görmemesi gerektiği düsturu ile üyelerimizin ve hayırseverlerin yardımlarına aracılık etmeyi de amaçladıkları belirten Cemal Eser; üyelerimizin birçoğu fitrelerini, sadakalarını bize ulaştırdılar ve biz de gereğini yaptık dedi.

  Üyelerin ve bazı hayırseverlerin desteği ile alınan yardım kolilerinin Bursa’da yaşayan ve ihtiyaç sahibi göçmen Türkmen ailelerine ulaştırdıklarını da belirten Cemal Eser; destekleri için herkese teşekkür ederek; tüm hemşerilerimizin, Türk ve Müslüman âleminin ramazan bayramını da şimdiden tebrik ediyorum dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj