SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

SİYASET SAVAŞI

SİYASET SAVAŞI
Bu haber 26 Aralık 2018 - 19:06 'de eklendi ve Gemlik.

Siyaset uzaktan bakıldığında seçimden ibaret gibi gözükse de aslında başlı başına savaştan ibarettir.

Taraflar sahaya inmeye karar verdimi herkes diğer tarafların silahlarına karşı daha güçlü silahla sahaya çıkmak zorundadır. Aksi durumda kaybedilecek savaş da zayiat çok büyük olur. En büyük zayiat emek, masraf ve itibardır.

Bazı taraflar ise düşmana karşı zafiyet göstermesin diye zafiyeti en az olan komutan seçmek ister. Bazı taraflar ise müttefik olmayı tercih eder, aslında en güçlü komutanlar onlardandır lakin tarafın lideri komutanın öne çıkmasından ise müttefik güç olup koruyucu unsur olmayı tercih eder. Bunun sebebini elbetteki lider bilir. Komutan sadece emre itaat ederek sahaya iner.

Burada aşırı güç de zafiyet tir. Çünkü güçe mazlumdan çok zalimler yanaşır. Güçe tapmak da buna denir.

Şimdi buna göre 17 yılın üstünde bir süper güç var. Bu süper güç ilk sahaya indiğinde samimi askerleri vardı. Çünkü samimiyetsizler bu kadar güçleneceğini tahmin etmiyor ve bu gemide tayfa olmaktan uzak duruyordu.

Az çok ne demek istediğimi anlayanlar vardır. Bugünün süper güçün temsilcisi AK PARTİ. Ve geçmişten günümüze gelindiğinde gerek meclisteki gerekse belediyecilikte ki hizmetleri gözönünde. Son sezon belediyecilik de adını başarılardan çok koltuk savaşları, rant, yolsuzluk, hırsızlık gibi haberlere malzeme oldu. Bu süper gücün artık yavaşlaması gerektiği hatta 1 sezon istirahate geçmesi lazım olduğunun açık habercisi. Çünkü artık süper gücün koltuklarını süper yolsuzlar, kendi başına hareket edenler ve hatta başka güçe hizmet edenler kapmış durumda.

Haberciler kendi şehitlerini yönetenleri eleştirmeyi şüphesiz sevmezler ama yapılana da göz yumamazlar. Habercileri göz yummadığı fiiller liderlerin göz yumması ise gücün geriye gitmesini sağlar. O yüzden sözümüz yöneticilere değil liderleredir.

Daha samimi, yılmaz, merhamet sahibi yöneticileri halkın önüne koymalı, eğer böyle bir isim bulunuyorsa bu teşkilatın içine karışmış kriptoların işi olduğunu akıllara getirip stratejisini halkın samimi bulduğu kişiye bırakmaları gerektiğidir.

Umarım sözümüz yerde değil gideceği adres olan ankaraya gitmesi umuduyla selam ve sevgilerimi sunarım.

GEMLİK HABERCİ EDİTÖRLÜĞÜ
ZÜBEYİR BAYRAKDAR

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon