SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

SERBEST BÖLGE CAMİ DUALARLA HİZMETE GİRDİ

SERBEST BÖLGE CAMİ DUALARLA HİZMETE GİRDİ
Bu haber 09 Nisan 2017 - 12:19 'de eklendi ve Gemlik.

BUSEB A.Ş. öz sermayesi ile yaptırılan ve 9 ayda tamamlanan Bursa Serbest Bölge Cami, Gemlik’te kurulu bulunan Serbest Bölge girişinde organize edilen törenle hizmete girdi. 500 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilen 375 metrekarelik namazgahı ile 750 ile 1000 kişi arasında cemaate hizmet verecek olan Cami açılış töreni yoğun ilgi gördü. Bursa Valisi İzzettin Küçük, Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, BUSEB Başkanı Celal Sönmez ve Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’da Cami açılışında yer aldılar.

2 Milyon 300 bin liraya mal olan camiinin bölge için büyük ihtiyaç olduğunu vurgulayan BUSEB Başkanı Celal Sönmez, “Bursa eski Valimiz Münir Karaloğlu bu eksikliğe dikkat çekmişti. BUSEB A.Ş. öz kaynakları ile yapmak da bizlere nasip oldu. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İbadet Çalışmak, Çalışmak İbadettir düsturu ile hareket ediyoruz. Serbest Bölge Camimizin uzun yıllar Kuranla, Namazlarla, İbadetle hizmet vermesini diliyoruz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de, güzel tesislerin Bursa ve çevresine kalite katmaya devam ettiğini belirterek, Serbest Bölge Camiinin de 91 şirketli 10 bin istihdamlı Serbest Bölgeye güzellik ve anlam katacağını söyledi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük’te, BUSEB yönetimini tebrik ederek, “En kazançlı yatırımı gerçekleştirdiler. Bugün biz burada en kazançlı yatırımı hizmete ve ibadete açıyoruz” diye konuştu. Kuran Tilaveti ile başlayan Serbest Bölge Camii açılış töreni, Bursa Müftüsü İzani Turan’ın okuttuğu dualarla sona erdi. Davetliler açılışın ardından ilk ibadetlerini Cuma namazında gerçekleştirdiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon