SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Refik Yılmaz’ın Tepkisine Tepki Gösterdi

Refik Yılmaz’ın Tepkisine Tepki Gösterdi
Bu haber 27 Mayıs 2017 - 13:09 'de eklendi ve Gemlik.

Hepimiz biliyoruz ki ne analarımız, ne bacılarımız Refik Yılmazın umurunda değil
Şayet öyle olsaydı. Bu yıllardır süren bir durum.
Ve şunu da çok iyi anlıyoruz ki. Bizim yıllarca Bursaya mal gibi taşınmamız imkansızlık meselesi değilmiş. Hatta yetki meselesi de değilmiş. Herşey beyimizin gidip, iki fırça atmasına bakıyormuş.
Demokrasilerde halk istediğini yetkililere ancak toplu tepkiyle yaptırabilir. Bu durum yetkililerde oy kaybetme korkusu yaşattığı oranda başarılı olabilirsiniz. Zaten Refik abimizin korkusu da diline vurmuş. Otobüsçülere ” siz kazanırken, biz kaybedeceğiz ” demiş.
Gemlik’te bu korku halkın örgütlenip gösteri yapmasıyla olmadı. Zira bu konuda ben facebook sayfası oluşturup. Gemlik sayfalarında defalarca paylaşmama, İmzalar toplamama rağmen, korktuğunu düşündüğüm Gemlik halkından destek alamadım ve çalışmaları metronun bursa terminaline gelmesinden sonraki durumu görmek için erteledim.
PEKİİİ!!!! GÖSTERİLERDE YAPILMADIĞINA İMZALAR TOPLANMADIĞINA GÖRE REFİK BEYİ KORKUTUP, SANKİ SEÇİM DÖNEMİNDEYMİŞİZ GİBİ AKTİFLEŞTİREN ETKEN NEDİR???
Bu sorunun cevabını biraz hafızası olan herkes bulur. Referandum da Gemlikte hayır oylarının fazla gelmesi Başkanı telaşlandırdı. Acaba bu hayırların sebebi kendisi de olabilir miydi? İnsanlar kendisini facebook gruplarında menfaatlerinden ve korkularından dolayı eleştiremesede ve eleştirenleri de bağzı troller bastırsa da sandıkta işin rengi değişebilir miydi? Ve ne oldu oldu birden Refik Yılmaz sokaklarda görünmeye başladı. Gazinolar yıkıldı, limanlar onarılıyor. Otobüsçülere fırça atılıyor.
AMAÇ
İnanın bu kadar uzun yazının amacı ne Ak parti düşmanlığı ne Refik Yılmaz düşmanlığı ne particilik ne pırtıcılık. Bu sorunlar hep vardı.
Burada sorun, seçilenlerin seçenleri unutması ve seçenlerinde kendini hatırlatamaması.
Oysa hep beraber haklı eleştirilere destek versek ekran arkasından dengeyi gözetmesek. Kimin galip geleceğini bekleyip onun lehinde yorumlar yapmak yerine galip gelmesi gereken düşünce lehine yorumlar yapıp destek olsak. Belediyeden partiden ve güçten iki tane trol zaten deşifre olur ve insanlar seçkinlere yaptırmak istediklerini sadece bir paylaşımı beğeni yaparak bile yaptırır. Çünkü her kurumun bilgi işlem ve kendi adına çıkan haberleri takip eden birimleri ve çalıştıkları şirketleri var. Ve sanal ortamdan bile olsun tepki büyük olunca, tepki doğrultusunda karar değişikliğine gidebiliyorlar. Ve hatta bunu da yaparken sanki bu durumu ilk kendileri görmüş gibi kendi altındakileri fırçalayarak böylece yine kendi ihmallerini kendi alt birimlerine fatura edip şov yaparak puana dönüştürüyorlar. Ve bizde yiyoruz.
Ha bir de o yazıda otobüsçülere kendimize sövdürmeyelim diyor. Bu durum da gösteriyor ki otobüslerde bile kulağı var ama bu zamana kadar görmezden gelmiş. Sizde dikkat edin biraz ulu orta sövmeyin. Küfür yok beyler küfür yoook?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon