SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Refik Yılmaz’dan Otobüsçülere bırakın Belediye yapsın

Refik Yılmaz’dan Otobüsçülere bırakın Belediye yapsın
Bu haber 26 Mayıs 2017 - 18:54 'de eklendi ve Gemlik.
Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik 73 Nolu Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kara yolu Yolcu Taşıma Kooperatifi yönetimini makamında ağırladı.
Geçtiğimiz hafta yapılan kongrede üyelerden güven oyu alarak yeniden seçilen Ersen Dalgın ve yönetimini Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Bele diye Meclis üyeleri Fehmi Aslan, Emir Kantur ve Turgut Durmuş ile birlikte karşılayan Refik Yılmaz, Gemlik Bursa arası yolcu taşıma konusunda uyarılarda bulundu. “Siz kazanırken, bize kaybettir meyin” diye konu şan Refik Yılmaz, yeni yönetimin işkence haline gelen Bursa yolcu taşıma sorununu ivedilikle çözmesini istedi.
Gemlik Şehir içi ve Gemlik Bursa arası hatlardaki ulaşım sorunlarına dikkat çeken ve çarpıcı mesajlar veren Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Komisyonlar, puanlar yüksekti, düşürdük. Bayanların hepsi bizim annemiz ve kardeşlerimizdir. Şu anki ulaşım haliyle annelerimi zi, kız kardeşlerimi zi, eşlerimizi yolculuk yaptırabilir miyiz? İnsan gibi yolculuk yapılmalı. İnsan odaklı bir belediyeyiz. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Niye insanlara hiçbir vebalimiz yokken küfür ettirelim, hakaret ettirelim? Sizler kazanırken bizlere kaybettirmeyin. Yeni yöne tim bu işi ciddi olarak ele alsın.
Komisyonlar, puanlar düşme sine rağmen halen zarar ediyorsanız, siz bırakın belediye yapsın, belediye zarar etsin. Artık ulaşım konusunda şikâyetler istemiyoruz” dedi.
Yeni yönetime başarı dileklerini de ileten Refik Yılmaz, alternatif yollar açarak, şehir içi trafiğine de belediye olarak çözüm ürettiklerini hatırlattı.
Gemlik Park meydanından, Bursa hariç otobüslerin 3 Haziran tarihinden itibaren Terminale taşınacağını kaydeden Refik Yılmaz, “İlçeye meydan kazandırırken, o meydanın otobüs çöplüğüne dönüşmesi olmazdı. Ring seferleriyle bölgeyi rahatlatalım. Aksaklıklar olursa, onları da birlikte çözelim” diye konuştu. Kooperatif Başkanı Ersen Dalgın’da 65 yaş üstü yolcu taşıma konusunda Kaymakamlık, Valilik ve BURULAŞ ile görüşmeler yapacaklarını, Gemlik Bursa arası yolcu taşıma için 63 kişilik yeni 9 otobüs siparişi verdiklerini belirterek, kooperatif olarak sorunlara acil çözüm bulma konusundaki hassasiyetlerini ifade etti. Sorunların ivedilikle çözümü konusunda uzlaşan taraflar, toplantı sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon