SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Refik Yılmaz’a Hayvanların sorunları Anlatıldı

Refik Yılmaz’a Hayvanların sorunları Anlatıldı
Bu haber 25 Nisan 2018 - 13:38 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik belediyesi ve  Hayvan Hakları Komisyonu  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve İslam dininde hayvanları korumanın önemi hakkında Refik Yılmaz’a sorular yönetildi.

Özellikle sokak hayvanlarının daha rahat ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için gönüllü kişiler  Gemlik’i dolaştığını ve hayvan besleniyor.

Gezdiğimiz yerlerde sokak hayvanlarının yaşam koşullarını görüyoruz. Yetkililer gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Bu işi gönüllü olarak yapıyoruz”

“Biz sokak hayvanları için ömrümüzü ortaya koyduk. Herkesin duyarlı olması, sokak hayvanlarının da bizler gibi bu dünyada yaşama hakları olduğunu hatırlamaları için Gemlik hayvan-severler olarak Gemliklilerin de duyarlı olmalı”dedi

Gemlik hayvan-severler olarak, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Sağlık İşleri Müdürü Sabri Emre ile ilçemizdeki sahipsiz hayvanların durumunu görüştük, sorunları ve çözümü konuştuk.
Öncelikle Başkan Refik Yılmaz göreve geldiğinden beri hayvanseverleri çözümün ortağı olarak gördüğü için kendisine teşekkür ediyoruz.
Bu görüşmemizde de;
1-Sokak hayvanlarının şiddetten korunması için gerekli ve uygun yerlere yasal uyarı afişlerinin asılması,
2-su odaklarının sayısının arttırılması
3-asılsız şikayetlerle hayvanların toplanmaması
4-bazı gerekli yerlere daha güvenli kedi evlerinin konulması
gibi konuları görüştük.
Her konuda gereğinin yapılacağını ve bizlerle birlikte çalışmaya devam edeceklerini söylemeleri bizleri son derece mutlu etti.
Umurbey RM de köpeklerin aşılanmasına ve kısırlaştırılmalarına devam ediliyor. Sokakta yaşayamayacak kediler veya anneleri ölmüş yavru kediler de RM deki son derece güvenli olan kedi yaşam alanına bırakılabilir. Kedi yaşam alanı kedilerin özgürce ve güvenle yaşayabilecekleri mükemmel bir yer.
Sokakta baktığımız hayvanlarla ilgili bir sorun yaşandığında her türlü desteği belediyeden alabiliriz. Duyumlarla kurumları ve kişileri yıpratmamaya özen gösterelim.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon