SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

Polisin saldırısına uğrayan Ali Biliz’den açıklama

Polisin saldırısına uğrayan Ali Biliz’den açıklama
Bu haber 06 Şubat 2018 - 14:38 'de eklendi ve 1.773 kez görüntülendi.

FETÖ mücadelesi ile kamuoyunda tanınan Ali Biliz, 15 yıldır böbrek yetmezliğinden ötürü hayat mücadelesi veriyordu.

Ali Biliz, Gemlik ve Orhangazi‘de diyaliz tedavisinde kendisine yardımcı olan devlet hastanesinde çalışan 4 hemşireye teşekkür etmek için dostlarıyla gittiği restoranda Bursa Asayiş Büro Amirliği polislerin “Kimlik Uygulamasında” yaşanan tartışma sonucunda darp edildi.

Olayın basında duyulmasıyla birlikte başta Demokratlar olmak üzere, siyasi partilerin temsilcileri tarafından geçmiş olsun telefonu alan Biliz, meydan okudu ve “Hiçbir makam, beni susturamayacak! İktidarın paydaşlarının konuşması gereken konuları muhalefet olarak benim dile getirmemden rahatsız olan FETÖ artıklarının yönlendirmesi ile şiddete maruz kaldım!” dedi.

OLMAYAN SİLAHI SORDULAR!

Olayın ayrıntılarını paylaşan Biliz; “Sağlıkçı arkadaşlarımızla yemeğe çıktığımız akşam asayiş uygulamasına tabi olduk. Gemlik ilçeden hiçbir polis arkadaşımızın olmadığını da belirtmek isterim. Bursa Asayiş ekipleri tarafından yapılan uygulamada bir genç polis “Kalk lan! Üstünü arayacağım” dedi, bend e kendimi tanıtarak hiçbir vatandaşa bu şekilde davranamayacağını belirttim. Çıktı 5 dakika sonra başlarında amir ve müdürleri ile birlikte tekrar gelerek, bende 2 silah olduğunu iddia etti! Ben bir iş adamıyım. Ne ticari ne de siyasi mevkimi, kendi şahsıma bir avantaj olarak bugüne kadar kullanmadım. Ne ruhsatlı silahım var ne de gayri nizami bir silah sahibiyim. Ne oluyoruz demeye kalmadan darp edilmeye başladım. Bu şiddet gece geç saatlere kadar sürdü. İş yeri sahibi ve çalışanları, yanımdaki sağlıkçıları da bir süre polisin gözaltına aldığını ertesi gün öğrendim. Yaşadığım olayların arkasında Gemlik’in Ak Partili Belediye Başkanı Refik Yılmaz, metal yorgunluğu olduğu için görevinden ayrılan, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve dünürü olan, BTSO’nun Başkanı İbrahim Burkay’ın FETÖ bağlantılarını açıklamam olduğunu düşünüyorum. Kolluk kuvvetlerinin bir yerden emir almadan bu işi yaptıklarına kendi iradeleriyle şiddete başvurduklarına inanmıyorum.” dedi.

BAKAN’A ULAŞAMADIM!

Biliz, olay akşamı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ulaşamadığını belirterek, “O gece saat 03.00’te Gemlik Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bıraktı beni evime. Perişan halde olunca hastaneye bir gün sonra gidebildim ancak. Darp raporu alarak hukuki işlemleri başlattım. Benim üzüldüğüm, 15 Temmuz sonrası iyice dağılan polisimizin üzerindeki idari baskıyla psikolojilerinin tamamen alt üst oluşu. Yaşadığımız bu acı olay nedeni ile sayın İçişleri Bakanı Soylu’ya sormak isterim Asayiş Müdürü, belediye başkanının mı! BTSO başkanının mı! Yoksa devletin polisi midir? İş yerinin kamera görüntüleri tüm açıklığı ile olayın nasıl vuku gösterdiğini ortaya koyacaktır. Bana şiddet uygulayan polisimizi AKP’nin Adaletine değil, Allah’a emanet ediyorum. Zira yıllarca 4 yıllık üniversite mezunu olarak iş arayan, yıllar sonra devlet kapısında ancak iş bulabilen, hayatı boyunca bırak polislik eğitimini karakolu bile filmlerde gören evlatlarımız aldıkları emri yerine getirmişlerdir. Ameliyatlı olduğum bölgeye aldığım darbe aldığım için kısmi kanamam var. Tekrar bir operasyon da geçirebilirim. Bu süreçte yanımda olan başta ilçe başkanlarım olmak üzere partililerime teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun diyerek şahsımı arayan siyasi ve STK temsilcilerine de şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj