SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

Osman Doğan, Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğimi Gönül verdiğim MHP’den istifa ederim.

Osman Doğan, Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğimi  Gönül verdiğim MHP’den istifa ederim.
Bu haber 11 Mayıs 2018 - 20:06 'de eklendi ve 1.443 kez görüntülendi.
Doğan, istifa dilekçesinde; “İdeallerime aykırı olduğunu düşündüğüm için hiç bir şekilde oy vermeyeceğim bir siyasetçinin seçilmesi amacıyla siyaseten çalışan ve seçmenden destek isteyen bir partili olmayı kişisel olarak ahlaki bulmuyorum.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik Belediye Meclis üyesi ve grup sözcüsü Osman Doğan, “Oy vermeyeceğim bir siya setçinin seçilmesi amacıyla siyaseten çalışan ve seçmenden destek isteyen bir partili olmayı kişisel olarak ahlaki bulmuyorum” diyerek partisinden
istifa etti.
MHP’den iki dönem Belediye Meclis üyeliği yapan Osman Doğan,  MHP’nin AKP ile kurduğu ittifak üzerine 24 Haziran günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilkelerine ters düşen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermenin ideallerine aykırı olduğunu, bunun parti ilkelerine uymadığı için istifa etmek zorunda kaldığını söyledi.
Gazetemizi ziyaret eden Osman Doğan istifa dilekçesini bugün MHP İlçe Başkanlığına vereceğini bildirdi.
MHP Belediye Meclis üyesi Osman Doğan’ın istifa dilekçesi şöyle:
“1968 yılından itibaren katıldığım kutlu harekette geçen 50 yıllık süre zarfında değişik kademelerde ve kendi ölçeğinde ülkeme ve milletime hizmet ettim. Bir ülküye çıkar gütmeden bağlı
idealist bir ülkücü olarak ve sadece milli ideallerime aykırı olduğunuu düşündüğüm için bir şekilde oy veremeyeceğim
bir siyasetcinin seçilmesi amacıyla siyaseten çalışan ve seçmenden destek isteyen bir partili olmayı kişisel olarak ahlaki bulmuyorum.
Bu nedenle 11.05.2018 Cuma günü itibariyle
çok sevdiğim partimden iftifa etmek zorunda kaldım.
Günün birinde yeniden yuvama ümit ve arzusuyla Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile çalışmalarıma kaldım yerden devam edeceğim.Gemlik kamuoyuna saygılarımla    duyururum.
11.05.2018 Cuma Osman Doğan Gemlik Belediye Meclis üyesi”
MECLİSTEN DE İSTİFA EDECEK
Öte yandan Osman Doğan’ın istifası üzerine, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz elektronik posta ile Osman Doğan’ın  yapılan açıklamada, Doğan´ın sadece partiden değil Belediye Meclisinden de istifa edeceği belirtildi.
Özcanbaz´ın  açıklaması şöyle;
´´Milliyetçi Hareket Partisine, Belediye Başkan Adayı, meclis üyesi olarak hizmet etmiş Sayın Osman Doğan Bey, kendi düşüncelerinden dolayı partimizden istifa etmiştir.
İstifa öncesinde de kendisiyle konuyu görüştük. Yaptığımız görüşme neticesinde, devam etmek istemediğini bize açık bir dille ifade etti. Ayrıca, Osman Doğan´ın sadece partimizden istifa ettiği ve meclis üyeliğine devam edeceği şeklinde söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır. Kendisiyle yaptığımız görüşmede, önümüzdeki Gemlik Belediye Meclisi toplantısında meclis üyeleriyle vedalaşacağı ve Belediye Meclis üyeliğinden de
istifa edeceğini beyan etmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.´´

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj