SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Kumla Atatürk Anıtı Yanına Konteyner

Kumla Atatürk Anıtı Yanına Konteyner
Bu haber 02 Mart 2018 - 15:23 'de eklendi ve 2.432 kez görüntülendi.

İYİ PARTİ Gemlik İlçe Teşkilatı adına Murat Bayram, ”Cumhuriyet dönemi anıtlarına ve Atatürk heykellerine Gemlik Belediyesi bir muhtarlık konteyner koymak isteyince vatandaşın tepkisi var. Anıtlara heykele ve sanata bir saygısızlıktır dedi.

 

KUMLA MEYDANI ATATÜRK ANITI YANINA KONTEYNER

Kumla Mahallesi İskele Meydanında bulunan Atatürk Anıtı yanında, Gemlik Belediyesi ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmanın meydan düzenleme çalışması değil de, ‘muhtarlık için konteyner’  koyma çalışması olduğu duyulunca Kumlalılar ayaklandı. Bilindiği gibi Kumla Mahallesi’de meydanın genişletilmesi için sürekli bir talep vardı.
Duruma tepki gösteren vatandaşlar: ‘Biz meydan genişletilsin istiyoruz, türlü bahanelerle daraltıyorlar. Bunu kasıtlı yapıyorlar, Atatürk’e, bize saygı göstermiyorlar, biz onlara saygısızlık yapmıyoruz; onlar bize saygısızlık yapıyorlar’ diye tepkisini dile getirdi. Başka bir Kumlalı ise: ‘Bunu belki de kasıtlı olarak yapıyorlar. Bu bina için uygun daha başka bir yer pekala bulunabilir! Ayrıca bu bina yapıldıktan sonra Atatürk Heykeli görülmez olacak. Burada amaç muhtarlık yapmak değil belli ki. Daracık meydanı yok edecekler’ dedi. Vatandaşlar, bu işi takip edip, STK lar ve siyasi partiler dahil herkesi harekete geçireceklerini söylediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon