SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

Karsak Camii’nin minaresine baz istasyonu kurdular

Karsak Camii’nin minaresine baz istasyonu kurdular
Bu haber 06 Nisan 2018 - 21:36 'de eklendi ve 902 kez görüntülendi.


Karsak  Camisi’nin minaresi, GSM operatörleri tarafından baz istasyonuna dönüştürüldü. Cami cemaati, minarenin bu tür amaçlarla kullanılmasına sert tepki gösteriyor, “Allah’ın evine baz istasyonu kurulur mu” diye soruyor…

GSM teknolojilerinin her geçen gün yayıldığı çağımızda, baz istasyonları da her sokak ve caddeye girdi. Evlerin bahçeleri, işyerleri, sokaklarla, mezarlıklarla sınırlı kalmayan baz istasyonları her yere girdi. Sıra camilere geldi. Bunun bir örneği de maalesef ilçemizde yaşandı.  İstiklal caddesinde bulunan Camii’nin minaresi, işlevinin dışında GSM operatörünün kullandığı bir yer oldu. Cami cemaati, minarenin bu tür amaçlarla kullanılmasına öfkeli.

KİMSENİN BUNA HAKKI YOK

Minarenin kim tarafından kiraya verildiği, bunun karşılığında ne kadar para alındığı bilinmiyor. Tepkilere rağmen minare anten ve kablolarla donatılmış, altında da büyük cihazların olduğu bir baz istasyonuna dönüştürülmüş. Dinimiz ve kültürümüzde büyük önem arz eden minarenin bu amaçla kullanılmasına kimse bir anlam veremiyor. Sonuçta burası kimsenin şahsi malı değil ve kimsenin burayı kiraya vermeye hakkı yok.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj