SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Hey Gemlik’teki Masaya vuran siyasetçiler Ne oluyor

Hey Gemlik’teki Masaya vuran siyasetçiler Ne oluyor
Bu haber 08 Mart 2017 - 22:17 'de eklendi ve Gemlik.

Hani istihdam seferberliği vardı!
GEMLİK GÜBRE PATRONU KEYFİNE GÖRE 341 İŞÇİYİ İŞSİZ BIRAKIYOR!

“Hani istihdam seferberliği vardı, Hikaye. 341 Gemlik Gübre işçisi hükümet politikaları nedeniyle işsiz kalmak üzere. Eski bir kamu işletmesi olan Gemlik Gübre’nin üzerine konan Mehmet Yıldırım, gübre yasağını kullanıp aylardır Gemlik Gübre işçisini greve zorladı. (Tüm grevleri yasaklayan hükümet patronun fırsata çevirdiği Gemlik Gübre grevine ise nedense dokunmadı) Şimdi de fabrikayı çalıştırmıyorum bir yıl ne haliniz varsa görün diyor.
İstihdam seferberliği diyenlerin umrunda değil mi 341 işçi ve ailesi. Yüzlerce işsiz demek bu. Hem de bu doğrudan devlet politikaları nedeniyle oluyor, hem de bunun yaşandığı fabrika özelleştirilip yok pahasına zengin edilen bir patrona ait!
Gemlik Gübre’deki sorun halkın sorunu, Gemlik halkı bu yaşananları unutmayacak!
Gemlik Gübre işçisi bu keyfiliğe son verilmesini, Gemlik için çok şey olan fabrikanın yeniden kamulaştırılarak Mehmet Yıldırım’ın elinden alınmasını istiyor. Diyor ki halkın olanı halka geri verin!!
Ama hükümet neden sessiz, neden seyirci, neden işçiyi değil de patronu kolluyor. Neden hayır kardeşim ben seferberlik ilan ettim sen 341 kişinin işiyle ekmeğiyle oynuyorsun diyemiyor!”
GEMLİK GÜBRE’NİN ONURLU İŞÇİLERİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon