SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Hacı Ömer’den TRT’ye Tepki

Hacı Ömer’den TRT’ye Tepki
Bu haber 08 Şubat 2017 - 20:08 'de eklendi ve Gemlik.

Hacı Ömer Yavuz : Başbakanı, ilgili bakanı, Siyasetcileri ve milletvekillerini göreve davet

Hacı Ömer Yavuz; açıklaması şöyle;

Genç yaşında katıldığı Balkan savaşında bir ayağını kaybederek gazi olan ve bu nedenle ‘Topal Osman’ olarak anılan Milis Yarbay Osman Ağa, Kurtuluş Savaşına Giresun ve yöresinden kurduğu gönüllü alaylarla katılmış, zaferin kazanılmasında, ülkemizin işgalden kurtarılmasında önemli başarılar elde etmiştir.

Giresun eski belediye başkanlarındandır, cumhuriyetimizin kurucu kadrosunda yer alan şahsiyetlerden, kahramanlarımızdan birisidir.

Cumhuriyetin yılmaz savunucusu, koruyucusu ve ona yönelen tehditlerin bertaraf edilmesinde, ayaklanma ve isyanların bastırılmasında görevler üstlenmiştir.

Atatürk’ün canını emanet ettiği Muhafız Alayının ilk komutanıdır.

Tüm bunlar ortada iken devletin yayın organı olan, milletin vergileriyle kurumsal varlığını sürdüren TRT’den milyonlarca lira verilerek hazırlanan belgeselde; bilgi, belgeye dayanmadan objektifliği tartışılan kişiler tarafından ona ‘katil, cahil,’ gibi hakaret dolu ifadelerle saldırılmasını kınıyorum.

İlgili bakanı, iktidar partisi milletvekillerini göreve davet ediyorum.

Önceden çekilen ancak aralıklarla yayınlanarak hakaretlerin sürekli hale getirildiği bu belgeselin derhal yayından kaldırılmasını ve Giresunlulardan özür dilenmesini bekliyorum.

Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve Cumhuriyetin değerlerini karalamak TRT’nin  görevi değildir.

HAKARET DEĞİL ŞEREF MADALYASI BEKLİYORUZ”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon