SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’te yolsuzluk imar işlerinden zenginlik

Gemlik’te yolsuzluk imar işlerinden zenginlik
Bu haber 10 Kasım 2017 - 19:34 'de eklendi ve Gemlik.

İmarli olmayan yerden kazanç sağlama nasıl yapılır anlatalım dedik.

Benim bu olayı örnek göstermemdeki amaç, Belediyeleri yönetenlerin yolsuzluk yaparken, nasıl bir yol izlediklerini göstermektir.Bir şehirde, yolu, suyu, elektriği, İMARI olmayan bölgede belediye yönetimine yakın olanlar arazileri topluyor.Daha sonra bu bölge belediye meclisi kararıyla imara açılıyor.İmara açılan bölgede, vatandaştan ucuza alına yerler, değer kazanıyor.Bu taktikle, vatandaştan nerdeyse bedavaya alınan yerlerden milyonlar kazanılıyor!

Yukarıdaki örnekte, belediye yetkili kişiler imardan rant sağlama işinde kendi ismini kullanmıyor. Akıllı insan, damadının babasını, abisinin damadını, yakın arkadaşlarını, şoförünü ve belediyeye iş yapan firmaları kullanıyor.Bu  ortaya çıkıp da, “benim üzerimde 1 metre kare yer yok.Ben bu bölgelerden yer almadım” Diye yemin etse de başı ağrımaz…

Gemlik Belediyesini yönetenler içinde buna benzer suçlamalar yapıldı. Özellikle Eşrefdincer ve Hamidiye Mahalle üzerinden yapılan arsa satışları, eski meclis kararlarıyla yapılan yer satışları, vatandaşlardan 18 uygulamasıyla alınan yeşil alan ve yolların kaldırılarak yandaşlara satılması, yeni imara açılan bölgelerde, imara açılmadan önce toplanan arsalar, hep konuşuldu.Bu konularla ilgili en son  imar yerleri açıldığında hep konuşuldu.

Gemlik Belediyesi hakkında da iyi şeyler düşünmüyorum!İmara açılan bölgelerde 1 metre yerim yok diyen eski-yeni belediye yetkililerine, artık halk inanmıyor.Adam, yerleri kapatmış, fakat üzerine tapu almamış. Tapuları, damat, arkadaş, dünür, şoför üzerine yapmış.Sonrada ortaya çıkıp, o bölgede benim üzerime kayıtlı 1 metre yer yok diye konuşuyor!…

 

Aslında bu işleri yargı rahat çözer!…İmara açılan bölgelerde toplu olarak arazi alanların, kimlikleri, uzak yakın akrabaları, geçmişteki mal varlığı, iyi incelenirse bulmaca kolay çözülür!İşte o zaman,”Benim üzerime 1 metre yer yok” Diye konuşanların yalanları da ortaya çıkar ve kirli çamaşırları Dereboyuna asarız 🙂 8 yıl Geriye bakarak nasıl birden zengin olanları bir Bir inceleme yapılsınlar. O zaman herşey ortaya çıkar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon