SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’te Para spor

Gemlik’te Para spor
Bu haber 11 Şubat 2017 - 18:24 'de eklendi ve Gemlik.
Spora hizmet etmiş, gerçekten bu işe gönül vermiş kiminle konuşsam hemen hemen aynı konuları anlatıyor, mevcut durumdan hoşnut olmadıklarını dile getiriyorlar.

 

Gerçekten ortada memnun olunacak bir tablo yok. Daha doğrusu tartışılacak, üzerinde konuşulacak birşey kalmamış. Ne gariptir ki, bundan 5-10 yıl öncesini bile arar olmuşuz.  Elde yok, avuçta yok, yok yok. Yani o kadar yokluklar içerisinde bu başarılara imza atılıyor ki anlamak da imkansız gibi. Tabii ki tüm Türkiye’de durum aynı. Yani dışardaki sporcular da aynı heyecanla, aynı imkanlarla mücadele ediyorlar.
Aradan yıllar geçiyor, uzay çağına geliyoruz. İnsanların ilgi alanları değişiyor, teknolojik gelişmeler birbirini kovalıyor. Stadyumlar çimleniyor, salonlarımız Avrupa standartlarına kavuşuyor. Ama ne gariptir içleri boşalıyor, spora olan ilgi günden güne azalıyor.
Kramponlar son model, spor ayakkabılarına bakmaya kıyamazsınız. Şöyle bir iç çekmek geliyor insanın içinden. Nereden nereye geldiğimiz gözümüzün önünden geçiyor. Naylon ayakkabılarla top oynadıklarımız, salonlara giremediğimiz günleri hatırlıyoruz belli belirsiz.
Amatör ruhla elde ettiğimiz başarılara, bir de günümüz imkanları ile geldiğimiz noktalara bakıyoruz. Aradaki fark gerçekten şaşırtıcı. Hem elde edilen başarılar, hem de spora gösterilen ilgi bakımından. Amatör kümede inanılmaz maçlar oynanır, sahalarda çekişme zirveye çıkardı. Ama şimdilerde öyle mi. Amatör maçlar sıradan, sahalara kimse bile gitmiyor. Zoraki düzenlenen birkaç organizasyon ve turnuva dışında spor adına bahsedilecek hiçbir şey kalmamış. Bu konuda bazı takımların son dönemlerde yaptığı atılımlara rağmen istenilen noktaya geldiğimizi söylemek şimdilik kaydıyla mümkün gözükmüyor. İkinci ve Üçüncü Ligde mücadele eden bir takımımız yok, Ondan Geçtim Süper Amatör dede Takım olmuyacak.  Kız futbol takımımız var  Erkeklerden daha iyi ama buna rağmen Başarı Geliyor.
Tablo ortada. Gerçekten garip ve bir o kadar da üzerinde düşünülmesi gereken bir durum. Ancak düşünmekle de bir yere varılmıyor. Eğer varılsaydı Gemlik bu konuda da en ön sıralara gelirdi. Ama düşündüklerimizi icraata dönüştüremediğimiz için ekonomide, eğitimde, sağlıkta ve kültürde olduğu gibi Gemlik’teki sporda da en arkalarda kaldı.

ne yazık ki bu işe uzun yıllar gönül verenlerin söylediği gibi sporumuz öldü. Şimdi bize ya ‘Allah rahmet eylesin’ ya da ‘Allah uzun ömürler versin’ demek kalıyor.

Seçim bizim. Ya yaşatırız, ya da öldürürüz.
Not: Kulüpler Birliğinde Alınan paralar Futbolculara verilmediğini Duyumlari Alıyorum. Devamı  Haftaya
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon