SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’te Milyonluk vurgun iddiası

Gemlik’te Milyonluk vurgun iddiası
Bu haber 08 Mayıs 2017 - 12:05 'de eklendi ve 6.347 Gemlik.
Gemlik’te değişik firmalar kuran şahıslar, İstanbul’dan kiraladıkları araçları, başkalarına satarak, son yılların en büyük vurgunuyla, bir milyon liraya yakın dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla aranıyorlar.
Bir süre önce Karsak Deresi,  Özdilek yolunda Araç Ekspertiz  Merkezi ile yıkama yağlama işyerleri ve Sahil Otomotiv, Sahil İletişim adında iş yerleri  açan, kendilerine Diyarbakırlı olarak tanıtan M.E ve çocukları, çok sayıda kişi ile yaptıkları ticari ilişkilerde müşterilerini dolandırdıkları iddiasıyla Emniyet Müdürlüğüne ve Cumhuriyet Savcılığına şikayet edildi.
İddiaya göre firma sahibi ve çocukları, İstanbul dan değişik firmalardan kiraladıkları lüks araçları, takas ve çek karşılığı ikinci şahıslara sattılar. Başkalarından aldıkları araçlar için verdikleri çek ve senetler ise karşılıksız çıktı.
Devir işlemlerinin daha ödemelerin yapılmasından sonra yapacakları sözü vermelerine karşın, değişik kişilerle olan ticari alışverişlerinde 1 milyon liraya kadar çek nakit para alarak kayıplara karıştılar. Kendilerinin Diyarbakırlı olduğunu söyleyen şahısların Mardin Nüfusu´na kayıtlı olduğu polis araştırmasında ortaya çıktı. Polis dolandırıcılık yaptığı iddia edilen M.E ve çocuklarını arıyor.
Mağdurlardan Halis Kahraman: şu açıklamayı yaptı: “Kendilerini  iş adamı olarak tanıtarak Gemlikte araç expertiz bayiliği, iletişim işleri ve araç alım satımı firmaları kuran M.E ve çocukları, işyerlerini kızları F.E adına açarak bu adla aldıkları banka çeklerini ve senetler ile bizleri dolandırdılar. Kendilerinin şikayetçi oldum. Şikayet sırasında benden başka birçok vatandaşı da aynı şekilde dolandırdıklarını öğrendim. Çok sayıda kişi savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Şahısların Diyarbakırlı olmadığı ortaya çıktı.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon