SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’te kurban satış ve kesim yeri belli oldu

Gemlik’te kurban satış  ve kesim yeri belli oldu
Bu haber 22 Ağustos 2017 - 11:37 'de eklendi ve Gemlik.
Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş başkanlığında toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban kesilecek yerleri belirledi.
Gemlik Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Gemlik’in merkezi kurban kesim yeri geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Muratoba Mahallesindeki Kurban Satış alanı ile Küçük Kumla Mahallesinde eski mezbaha, Kurşunlu Mahallesinde Tahtalı Çarşı, Gemlik Merkezinde Lale Kemal İlköğretim Okulu yanı pazar yeri, Fatih Talebe Yurdu bahçesi, Orhangazi Caddesi Burak Oto Yıkama, Ayşe Ziver Karataş Camii İnşaatı üzerindeki alan olarak belirlendi.
Burada kesilecek hayvanlar vatandaş ların kendi bulacak ları kasaplar ile gerçekleşecek.
HAYVAN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı yaptığı açıklamada, vatan daşların kurban alırken büyükbaş hayvanlarda 2 yaşını, küçükbaş hayvanlarda ise 1 yaşını doldurmuş ve sağlıklı olmalarına dikkat edilmesini gerektiğini hatırlattı.
İlçemiz Kurban Hizmetleri Komisyonu’nun 9 Ağustos 2017 tarihinde biraraya gelerek belirlediği hususlar ise şöyle :
Kurban Satış yeri : Muratoba Mahallesi
Ücretsiz kurban kesim yerleri:
Küçükkumla Mahallesi eski mezbahanesi, Kurşunlu Tahtalı Çarşı, Pazar Yeri, Fatip Talebe Yurdu bahçesi, Burat Oto Yıkama Yeri, Ayşe Ziver Karataş Camii inşaatı üzerindeki alan.
Vatandaşlarımızın kurban alırken büyükbaş hayvanlarda 2 yaşını, küçükbaş hayvanlarda 1 yaşını doldurmuş ve sağlıklı olmalarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Kurban satış yerin de kurban olma özelliği taşımayan ve damızlık özelliği taşıyan dişi hayvanlar, kurban komisyonunca görevlendirilen
veterinerlerce tespit edilerek, Belediyemiz tarafından kurban satış yerinde tanzim edilen yerde muhafaza edilerek satışları engellenecektir. Herhangi bir sorunla karşılaşılırsa kurban satış ve kesim yerlerindeki telefon numalarını arayarak yardım ve destek alabileceklerdir.
Kurban kesecek kasapların belediye tarafından eğitilme sine, hastalık şüphesi taşıyan hayvanların İlçe Tarım Müdürlüğüne bildirilmesine, bayramdan sonra kasaplar ve sakatatcıların dışında herhangi bir mekanda kıyma çekilmemesi ve etlerin işlen memesi.
Lüzumlu telefon numaraları
Müftülük : 5131364
Veteriner :513 45 21 -1130
Buski : 514 57 96
Belediye : 5134521
Emniyet : 5131879
Elektrik : 186 – 513 45 02 – 600 31 03
Zabıta : 513 45 21 -1176
Ambulans : 112

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon