SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’te film gibi kurtarma operasyonu

Gemlik’te film gibi  kurtarma operasyonu
Bu haber 22 Nisan 2017 - 14:46 'de eklendi ve Gemlik.

KAYBOLAN ÇİÇEKLER’İN ARADIĞI CEREN 32 GÜNÜN SONUNDA BULUNDU!
Ceren, kayboluşunun 32. gününde film gibi operasyonla kurtarıldı. Ceren, 1 saat 25 dakikada kurtarıldı. Ceren’in alıkonulduğu eve polis balkondan girdi. Kara çarşaf giydirilerek kaçırılmış. Ankara Eryaman’daki evinden okula gitmek için çıktıktan sonra haber alınamayan Ceren, kayboluşunun 32. gününde Gemlik Polisi’nin 1 saat 25 dakika süren nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı. Kara çarşaf giydirilerek kaçırıldığı ortaya çıkan Ceren’i kurtarmak için polis, alıkonulduğu eve balkondan girdi.

17 yaşındaki lise 2. sınıf öğrencisi Ceren, 20 Mart Pazartesi sabahı, “okula gidiyorum” diyerek saat 07.30’da evden çıktı. Ancak bir daha geri dönmedi. Baba Dursun Kopar ve anne Demet Kopar polise giderek kızlarının kaçırıldığı ihbarında bulundu. Ancak kızlarını bulamadılar. Gözü yaşlı anne baba, Kaybolan Çiçekler’den yardım istedi. Kaybolan Çiçekler de Ceren’in peşine düştü. Gemlik’ten gelen bir ihbar dün Ceren’i özgürlüğüne kavuşturdu.

EMNİYET MÜDÜRÜ 3 ÖZEL EKİP KURDU
Kaybolan Çiçekler ekibi, Ceren’in 19 yaşındaki Mevlüt Baran Ük tarafından arkadaşı Mert Kuru’nun yardımıyla Ankara’dan kara çarşaf giydirilerek kaçırıldığını ve Kuru’nun Gemlik’teki Kumla sahil beldesindeki evinde tutulduğunu belirledi.

Zaman kaybetmeden Gemlik’e giden ekip, Mert Kuru’nun sevgilisi Merve Saygılı’yı Gemlik Devlet Hastanesi’ne götürdüğünü tespit etti. Ardından Gemlik Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu’yla irtibata geçti.

DAKİKA DAKİKA OPERASYON
Emniyet Müdürü Gündoğdu’da saat 14.15’de Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlükleri’nden 3 ayrı özel ekip oluşturdu. Böylelikle operasyon başladı. Ceren için geri sayım başladı.

Saat 14.22’de de polis telsizinden anonsla tüm ekiplere “Gemlik’ten Kumla’ya giden yolcu minibüslerinin aranması” yönünde talimat verildi. İlçede polis alarm durumuna geçti.

Gemlik’ten Kumla’ya giriş tutuldu. Minibüsler tek tek arandı ve sadece 21 dakika sonra Mert ve Merve bir yolcu minibüsüyle Kumla’ya giriş yaptı. Sivil ekipler ikiliyi, saat 14.43’de kıskıvrak yakaladı. Telefonlarına el konulan çiftten, Ceren’i zorla alıkoydukları evin adresi öğrenildi. İkili gözaltına alınarak, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Polis ekipleri, Ceren’in tutulduğu Güzelyalı Mahallesi Anka Sokak’taki 9 numaralı apartmanın 2. katındaki daireyi kuşattı. Bu arada bir ekip, Gemlik Cumhuriyet Savcılığı’na giderek evin aranabilmesi için karar aldırdı.

Saat 15.15’de çıkan arama kararıyla birlikte operasyon başladı. Polis binaya girdi ve kapıyı çaldı. Ancak açan olmadı. Bunun üzerine polis memurları alt kattaki balkonun demir korkuluklarından tırmanarak dairenin balkonuna ulaştı.

Balkon kapısından içeri giren polisler Ceren’i uyurken buldu. Ceren, saat 15.20’de kurtarıldı. Evde kimse olmadığını gören polis Ceren’den Mevlüt Baran Ük’ün çalıştığı işyerinin adını ve adresini öğrendi. Bir ekip Ceren’i Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürürken diğer ekipler, Baran Ük’ün işyerine doğru yola çıktı. Buraya yapılan baskınla Mevlüt Baran Ük, kaçamadan yakalandı. Baran’ın saat 15.40’da gözaltına alınmasıyla birlikte Gemlik Polisi’nin 1 saat 25 dakika süren başarılı operasyonu tamamlanmış oldu. Ceren’in bulunmasının ardından baba Dursun Kopar, kızını teslim almak için ekibimiz tarafından Bursa’ya götürüldü. Baba Kopar, kızını teslim aldı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon