SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’te cinayetler dursun

Gemlik’te cinayetler dursun
Bu haber 08 Kasım 2017 - 11:29 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik’teki  katliamları son dönemde artmaya başladı. Son olarak geçtiğimiz hafta Umurbey altındaki otoban kenarında kangal melezi bir köpeğin katledilmesinin ardından bu hafta içerisinde de bir çok kedi pitbul köpeğine boğdurularak öldürüldü.

Son dönemlerde iyice artmaya başlayan hayvan katliamına tepki gösteren Gemlik Haykonfed temsilcisi Hülya Özarslanoğlu ve bir grup hayvansever ilgililerden destek istedi. Özellikle kedi ve köpeklere karşı uygulanan şiddete karşı cezaların yetersiz kaldığını belirten Özarslanoğlu yetkililerin yanı sıra vatandaşlardan da destek istedi. Sosak hayvanlarına karşı uygulanan şiddeti görenlerin kendilerine veya güvenlik güçlerine haber vermesini isteyen Özarslanoğlu hayvan hakları yasasını hatırlattı. Cezaların caydırıcı olmadığının altını çizen Hülya Özarslanoğlu Bizim istediğimiz hayvanların miras hakkı olması, oy vermeleri ya da hukuki anlamda tasarruf işlemleri yapmaları değil. İstediğimiz, sadece ve sadece nefes alma haklarına saygı duyulması ve yaşadıkları sürece eziyet görmemeleri. Bu dünyada ‘var olmak’ zaten başlı başına bir haktır.”

Katliamı yapanların peşlerini bırakmayacaklarını söyleyen Özarslanoğlu, vatandaşlardan ve ilgililerden yardım isteğine duyarlılık göstermesini istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon