SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

GEMLİK’İN ÇOK SORUNU VAR

GEMLİK’İN  ÇOK SORUNU VAR
Bu haber 25 Nisan 2017 - 22:24 'de eklendi ve Gemlik.
İlçe Kaymakamımız Gürbüz Karakuş iade ziyaretlerinde bu kez Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Saat 16.oo da CHP ilçe başkanlığına giden Kaymakam Karakuş, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertaslan ve partililer tarafın dan karşılandı.Kaymakam Karakuş’a ziyareti nedeniyle teşekkür eden Mehmet Sertaslan, geçtiğimiz günlerde olgun bir hava içinde referandum yaşadıklarını, bütün siyasi partilerin duyarlı davrandıklarını belirterek, “Türkiye’ yi ayrıştırmaya gerek yok. Çünkü, bir başka Türkiye yok. Biz, CHP olarak bazı konularda ufak tefek suç duyurularında bulunduk. Bunları
sizlerle paylaşmayı düşünüyorduk. Seçimlerle ilgili bize ulaşan 4 görüntüleme var. Bunlar konusunda suç duyurumuz oldu.
Ayrıca Hisar Ana dolu Lisesinde Belediyenin orga
nize ettiği bir konuşmacı, okul içinde siyasi konuşma yaptı. Bu konuşma basına da yansıdı. Bu konuda da suç duyurusunda bulunduk. Bir başka konu ise seçimlerde bir tane mühürsüz oy  kullanıldığını tespit ederek bu konuda da suç duyurumuz oldu. Seçimlerden sonra ünlü Monalisa tablosunda olduğu gibi, bir tarafımız güldü, bir tarafımız üzüldü. Gemlik’te partimizin çalışmalarıyla Hayır oyu yüzde 54 çıkarken, Türkiye genelinde yüzde 51 evet çıkmasına üzüldük.” dedi.
MAKSAT SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ
Kaymakam Gürbüz Karakuş ise konuşmasında hepimizin bu ülkenin insanı olduğunu, tornadan çıkmış gibi olmanın mümkün olmadığına dikkat çekerek, “Türkiye’de artık siyaset makamı belli bir olgunluğa geldi. İnsanımız da olgun laştı. Ülkenin, beldenin sorunlarını çözmek için katkı koymak gerekir. Bunları paylaşarak çözmek zorundayız. Demokrasilerde fikir münakaşaları olacak tır. Ama sonra bir araya geleceğiz.”  dedi.
Ülkenin normalleş meye ihtiyacı olduğunu söyleyen Mehmet Sertaslan, “İnsan kendini içselleştiremiyorsa yaşam koşullarını sindirmeye çalışı yorsa, bu önemlidir. Size önemli görevler düşüyor. AKP’ye CHP’ye, MHP’ye ve HDP’ye oy verenlerin haklarına sahip çıkmalısınız.” dedi.
OKUL SENDİKA MÜCADELESİNİN YAPILDIĞI YER DEĞİLDİR
Kaymakam Karakuş ise, yöneticilerin herkesi kucaklaması gerektiğini her kitleye hitap etmesi gerektiğini hatırlatarak,
“Yönetici güneşe benzer, hem ısıtır, olmadığı zaman üşütür. Herkese eşit mesafededir. Bir yönetici adalet yönünden zafiyete uğrarsa, o yerde sıkıntılar yaşanır. Toplum adaletle yönetilmez se, önce yönetimi bozulur, sonra ülke bozulur birlik ve bütünlük bozulur. Farklılıkları ayrımcı bir unsur olarak görürsek huzurlu bir toplum olmamız mümkün değildir.” dedi.
Gemlik’te eğitimin başarılı olması gerektiğini söyleyen Kaymakam Karakuş, eğitimle değil, sendikal kavgalarla uğraşıldığını, buna bir çeki düzen verileceğini söyledi.
“Öğretmenler okullarda eğitimi bırakmışlar, kaliteyi yükselteceklerine başka şeylerle uğraşıyorlar.
Türkiye de en çok tartışılacak konu eğitim olmalı. Okul sendikal mücadelenin yeri değildir. Apartman içlerine okullar yapılmış. Evinden çıkan öğrenci yine evi gibi sınıflarda daracık yerlerde eğitim görüyorlar.Bahçe yok, spor tesisi yok, oyun alanı yok. Sonra bu çocuklar dışarıya çıktığında sorunlu oluyorlar.” şeklinde konuştu.
Öğretmenlerin maaşlarının bir bitki sağlığıyla ve hayvan sağlığıyla uğraşan dan daha çok olması gerektiğini söyleyen Kaymakam Karakuş, Gemlik’te hükümet, adliye, belediye ve birçok resmi kurum binalarının yanında okulların fiziki durumlarının yetersiz olduğunu Gemlik gibi bir
ilçeye bu durumun yakışmadığını ilçenin sorunlarının günlük çözümlerle değil, Gemlik’in 50 -100 yılını şekillendiren
mastır planlarının yapılması, çalışmalarında buna göre
ilerlemesi gerektiğini söyledi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon