SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

Gemlik’e Yeni Zeytin Dalı Meydan ismi

Gemlik’e Yeni Zeytin Dalı Meydan ismi
Bu haber 02 Mart 2018 - 15:52 'de eklendi ve 1.777 kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Gemlik Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen, Gemlik İskele Meydanı çevre düzenleme çalışmaları kapsamında sahil çay bahçeleri yenileme projesinin temeli törenle atıldı.
Törene, Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Büyükşehir Başkanvekili Şükrü Köse, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, GTSO Başkanı Kemal Akıt, STK ve dernek temsilcileri, kurum yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende açılış konuşmasını yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik’in her geçen gün daha da yaşanabilir bir hale geldiğini söyledi. Büyükşehir ve Gemlik belediyelerinin hizmetleri ve merkezi hükümetin ilçeye kazandırdığı yatırımlarla, Gemlik’in çehresinin değiştiğini anlatan Yılmaz, yaklaşık 32 yıl önce yapılmış olan çay bahçelerinin yenileceği proje kapsamında Kayıkhane mevkiinden Üniversite kısmına kesintisiz yürümeyi sağlayacak yürüyüş alanının da yapılacağını belirtti. Yılmaz, bölgede oluşturulacak meydana, Kurşunlu’dan getirilecek 600 yıllık bir Zeytin ağacının konuşlandırılarak Zeytin Dalı Harekatı’nın ‘Zeytin Dalı Meydanı’nda yaşatılacağını vurguladı. Yılmaz, Gemlik’e her zaman destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse de kentte yaşanan değişim ve gelişime dikkati çekti. Gemlik’in Bursa’nın önemli ilçelerinden biri olduğunu söyleyen Başkanvekili Köse, “Son zamanlarda çok konuşulan Gemlik, dönüşüm çalışmalarında Türkiye’nin merakla takip ettiği bir ilçe haline geldi. Sadece burada değil, Bursa genelinde uygulanacak dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek olmalıyız” diye konuştu.
Ortak akılla, bilgi deneyim paylaşımlarıyla ve geçmiş tecrübelerden de yararlanarak bunun başarılabileceğine değinen Köse, “Büyükşehir Belediyesi olarak Gemlik’te önemli projelere imza attık. Sahil düzenleme çalışmaları, dere ıslahları ve deniz temizliği noktasında Gemlik’in daha yaşanılabilir bir ilçe olması için gayretle çalışıyoruz” dedi.
Meydandaki çevre düzenlemesi ve sahil çay bahçeleri yenileme çalışmalarını anlatan Köse, “Bu çalışmalar kapsamında Gemlik Belediyesi, dolgu alanı ve güvenlik gerekçesiyle yıkılan 5 adet kafeyi yapacak. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de 10 bin metrekarelik bir meydanda çevre düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Çarşı Deresi üzerine çelik köprü, oturma grupları, çocuk parkı, aydınlatma, zemin kaplamaları ve peyzaj düzenlemeleri yapacağız. Yaz aylarında bitirilmesi planlanan çalışmalar tamamlandığında, Gemlik’e nefes aldıran, sosyal hayatı canlandıran bir meydan ortaya çıkacak” dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise Gemlik’in bugüne dek yaşadığı sıkıntılara değinerek, Büyükşehir ve Gemlik belediyelerinin işbirliğiyle özel bir hizmet gerçekleştirdiğini söyledi. Gemlik’in denizden daha fazla faydalanmasının önemine de değinen Aydın, Gemlik’in nefes aldığı, sağlıklı yaşam alanlarına sahip olacağına değindi. Protokol konuşmalarının ardından dualarla temele ilk harç döküldü.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj