SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

GEMLİK ve BELEDİYESİ…

GEMLİK ve BELEDİYESİ…
Bu haber 09 Ekim 2018 - 17:16 'de eklendi ve Gemlik.

GEMLİK ve POLİTİKALAR

Son zamanlarda adından çok bahsettiren Gemlik ve Belediyesi hakkında konuşmak istiyorum.

Gemlşk bilindiği üzere Marmara Bölgesinin deniz kıyısında olan şirin bir şehir. Yalnız Belediye politikalarından dolayı sahil kıyısı şehirden daha çok gelişmemiş, unutulmuş yada önemsenmeyen bir köy yada kasaba misali gibi önğmüzde gün gibi ortada.

Sahil şehirlerinin sembolü olan Tershane, Balıkhane, Plaj ve Sahil gezi alanları, Marina, Sahil Tur Gezi Vapurları, Deniz ulaşımı şehrimizde yok daha doğrusu BELEDİYE POLİTİKALARI sebebiyle yok edildi.

Belediye politikaları şehri ne yazık ki zengin işadamlarının Liman Deposu haline getirilmeye uğraşılmakta, üstelik halkın tamamının bu politikaya sert tepkileri olduğu halde halkın tepkilerine kulak tıkanıp, şehri zengin, bencil, insani değeri sıfır olan işadamlarının kısık seslerini adeta can kulağı ile dinlenilmekte.

Bu sürecin başlangıcı çok üzücü olacak ki halkın yüksek oranda desteklediği AKP’nin doğuşu ve şehrimize Belediye olarak girişi ile başladı.
Bu sürecin ilk startı MEHMET TURGUT Bey’in AKP Belediyesi olarak gelişi ile başladı.

Şehrin dokusunun, kimyasının ve kültürünün değişimi, sembolü olan denizin doldurulması, şehrin Liman, Sanayi, Zeytin ve şeftali tarımı, Balıkçılık gelirinin yüksek olması sebebiyle BÜYÜKŞEHİR-e bağlanması, ulaşımda alternatiflerin kaldırılması gibi süreçler birbirini izledi.

Bu süreçlere tepkinin seside Belediyeyi CHP’nin devralması ile durduruldu. Lakin bu seferde belediyenin kaybedilmesini hazm edemiyen tabiri caizse “GODOMAN” AKP’li ileri gelenler belediyenin üzerine giderek iş yapamaz hale getirilmesi ve YOLSUZLUK adı altında ÖLDÜRÜCÜ DARBENİN yapılması sonrası belediyeden CHP’ye el çektirildi. Süreç halkımızında bilgisi ve takibi ile bilinmekte ve CHP belediye başkanı FATİH MEHMET GÜLER Adalet karşısında haksızlığa uğradığını ispatlayarak AKLANDI.

Yerine çeşitli anlaşmalar ile Belediye Başkan Vekili olarak AVUKAT REFİK YILMAZ devr aldı başkanlığı.

Av. Refik YILMAZ başkanlığı AKLANAN CHP Belediye Başkanı Mehmet Fatih GÜLER’e seçime 45 gün kala tekrar devretmesiyle son buldu. Lakin bu kısa sürede yapılabilecek birşey olmadığından bir dönem böyle kapandı.

Gemlik yeni bşr yerel seçime giderken ne yazık ki Gemlik seçmeni üzerinde yine türlü vaadler üzerinden yapılan propagandalarla Belediye başkanlığını yine AKP, Refik YILMAZ adıyla aldı.

Tüm olumsuz sürecler bu dönemle başlanmış oldu.
NELER Mİ OLDU.?

Yazımız uzun olması sebebiyle bu yazının devamını bir kaç bölümle tamamlayacağız.

DEVAMI İÇİN TAKİPTE KALIN. SAĞLICAKLA KALIN.

GEMLİK HABERCİ EDİTÖRÜ
ZÜBEYİR BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon