SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik toplantısı siyaset yöne döndü

Gemlik toplantısı  siyaset yöne döndü
Bu haber 10 Ocak 2018 - 20:15 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik’teki toplantıda  siyaset yöne döndü

 

Gemlik’te bu toplantı amacından farklı yöne geçti. Gemlik’in sorunlarıyla ilgili  düzenlenen programda halktan çok siyasetçiler  konuştu  toplantıda  halkı sorunu dinlemek amaçlı düzenlense de  halkın sorusunu çoğunu okumadan millet dağıldı çünkü onlara sıra gelmeğince sadece kağıt üzerinde halkı dinlediler  ve çoğu sorularda  cevap verilmedi. sadece kendi çıkarlar uğruna yapılan bir toplantıya donuştu.

GÜZEL TİYATRO

Bu gün saat 17:00 de güzel bir tiyatro izledik. Güya khk ya karşı müteahhitler ve sözde muhalefet ; halkı bilinçlenmeye davet ettiler. Daha salona girerken sizi karşılayan müteahhitleri ve emlakçıları görünce kafalarda soru işaretleri oluşmaya başlıyor. Bu mücahitler Akp sayesinde müteahhit olmamış mıydı? Diyorsunuz. Sonra kendi kendinize heralde söz konusu rant olunca insanın gözü birşey görmüyor diye düşünüyorsunuz. Sonra konuşmacılar konuşunca azıcık paranoyaksanız ( ki bu hayatta olup bitenleri normal bir zekayla izah edebilmek imkansız hale gelmiş durumda ) ula ben bu tezgaha nasıl düştüm deyip kalkıp salonu terk ediyorsunuz.
Kısaca olay şu merak etmeyin Gemlik yerinde kalacak. Sadece isteyenlerin binaları üç kat olarak dönüştürülüp üç kattan fazlası yeni yaşam alanına taşınacak o da sadece isteyenler için. Evet ben salonu terkettikten sonra muhtemelen belediye başkanının da izahıyla herkes bu düşüncede fitleşti. Oysa Gemliklinin kavga vermesi gereken şey bu olmamalıydı. Khk ile zorla taşınılacakmış izlenimi verilerek kavga bilerek bu alana kaydırıldı. Oysa kavga etmemiz gereken husus Gemliğe balıkçı lokantaları parklar turistik cazibe merkezleri Umurbeye flim latosu, tarım kalkınma gibi projelerin bulunduğu tüm halka hitap eden planın iptal edilip, yerine liman ve koyteyner sahası yapılacak olan planın, halk yerine sadece işveren ve müteahhitlerin ağzını sulandıracak olan planın kabulü olmalıydı. Şimdi kardeşim konteyner sahası askeri haranın oraya yapılacakmış bunun imarla müteahhitle ne alakası var diye bilirsiniz. Bu limanlar çalışanlarıyla gelecek ve Gemliğe yerleşecekler zaten kısa zamanda Gemliğin nüfusunun 300 – 400 bin kişi olacağını hepiniz duymuşsunuzdur. Başkan da zaten bu khk çanağa sıkışmış gemliği açmak için bir fırsat oldu diyor. Gemlik taşınmayacak diyor. Güya muhalefet için oluşturulan o toplantıda gözler gülüyor. Ben ise bu siyasi tecrübesisliğimle o laflardan. “Merak etmeyin sizi zorla hiç taşırmıyım o güzelim manzaralı yerlere sadece yolunu yapabilmek için isteyenleri taşırım. Sonra zetinlikler alttanda üstende evlerle kaplanır. Balici yatağı olur. Halk kendisi ister kesilmesini zaten maki, orman, morman, dur, yapma, aman derken zeytinlikleri de götürür Narlıya kadar tüm yamaları müteahhitlerimle bina yapıp İstanbullu zenginlere bir güzel satarım. Siz fakirlerde ovanızda ilk depremde muradınıza erersiniz” diye anlıyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon