SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik Siyaseti, Cumhuriyetimizin 95.yıl dönümü kutladı

Gemlik Siyaseti, Cumhuriyetimizin 95.yıl dönümü kutladı
Bu haber 28 Ekim 2018 - 15:49 'de eklendi ve Gemlik.

Cumhuriyetimizin 95.yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Atatürkçü Düşünce Derneği Kutlama programının ardından alternatif kutlama düzenlediler.
Dün saat 13.oo de Atatürk Anıtı önün de düzenlenen Cumhuriyet Bayramının 95. yıldönümü törenleri bittikten sonra, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar Atatürk anıtına çelenk sundu.
ADD’nin de çelenk sunumundan sonra, konuşan CHP İlçe Başkanı Acar, 95 yıl önce bugün kimsesizlerin kimsesi, kadınların güçlü sesi, vatandaş haklarının garantisi Türkiye Cumhuriyetinin bundan 95 yıl önce kurulduğunu söyledi.
Acar şöyle konuştu: “Atatürk’ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti savaşlarla, cephelerle 7 düvele karşı milyonlarca şehidin kanıyla kurulmuş bir cumhuriyettir. Çınar ağacına benzer. Yaşadıkça büyür, genişler ve heybetlidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında o kadar imkansızlıklara karşın, şimdi hayal bile edemediğimiz uçak fabrikası kurulmuş, hemen dibimizdeki Suni ipek Fabrikası kurulmuştur. İğnesini bile üretemeyen bir ülke artık kendi uçağını ve ipeği gibi binlerce ürününü üretmeye başlamıştır. Gün geçtikçe Cumhuriyetimiz değerlerine saldırılar başlamış, vatandaşlarımızı Amerikan yardımıyla kandırmaya çalışılmış. Bu arada
Çağımızın en iyi eğitim hamlesi olan köy enstitülerini de birilerine yaranmak için kapatmışlardır. Gün geçtikçe darbeler ve onların ürünleri Cumhuriyetin kazanımları tek tek silinmeye çalışmışlardır. Ne kadar silmeye çalışsalar da Cumhuriyet vatandaşlarımızın gönlünde tekrar yeşermiş ve çiçek açmıştır. Cumhuriyet öncelikle 7 den 77 ye herkesin kalbindedir. Atamız ve Milli Şefimiz İsmet İnönü’ye 2 ay yaş diyenlere karşı vatandaşlarımız anında tepki göstermişlerdir. Cumhuriyetin kuruluş ilkelerinden biri olan laikliğin kıymetini bugün daha iyi anlıyoruz. Devlet birbirine girmiş, dindar maskesi ile ortada dolaşın bazı cemaatlere bu maskeye aldananlar devletin çeşitli noktalarına yerleştirilmiş, bunlardan hain bir darbe girişimine kalkışmışlardır. Cumhuriyetçi, vatansever askerlerimiz, polisimiz ve halkımız bu hain darbe girişimini engellemiş Cumhuriyete bağlılığını bir kez daha göstermiştir. Cumhuriyetle yaşıt partimiz, her daim kazanımları savunacak ve bu kazanımların izinden gidecektir. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş ilkelerine bağlı kalmaya ve onları yaşatmak için gereken her şeyi yapacağımızın altını çiziyoruz. Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü kutlu olsun.”
Acar’ın konuşmasından sonra  CHP’li gençler Andımızı okudular. İzmir Marşı’nın söylenmesiyle alternatif tören sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon