SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

Gemlik rant uğruna millet evinde oluyor

Gemlik rant uğruna millet evinde oluyor
Bu haber 06 Ekim 2018 - 12:17 'de eklendi ve Gemlik.

GÜN GEÇMİYOR Kİ GEMLİK DE YENİ GÜNDEM OLMASIN.

Ve gün geçmiyor ki Gemlik Halkı MUTLU Habere hasret kalmasın.

Bugün haberimiz 2017 yılının OCAK AYINDA Gemlik Belediyesinin verdiği yıkım kararının ardından doğan mağduriyet. Haberin içeriği ve kaynakları olmadan haberi yapmayı doğru bulmadığımızdan kaynakları bekleyip detayını öğrenmeden yayına sokmadık.

Gemlik Haberci Yayın ve Haber Sorumlu Editörü YALÇIN FINDIK Bey’in başlık halinde Gemlik Kamuoyuna duyurduğu haberin içeriğine ulaştık.

Haberimizin içeriği şöyle.
Konuyu o bölgede oturan bir hane sakini şöyle ifade etmektedir.

“-Efendim bir komşumuz evini satmak istedi, satış işlemleri için gerekli kurumlara gittiğinde evinin belediye tarafından istimlak edildiği ve satışının yapılamayacağını öğrendi.
Ardından belediyeye gitti, konunun doğru olduğu ve o bölgeden yol çalışması yapılacağını söyledi. Yol çalışmasının Özdilek AVM nin ordan başlayıp düz doğrusal şekilde LALE KEMAL KILIÇ İLKÖĞRETİM okulunun oraya kadar uzanan bir cadde çalışması yapılacağıdır. İtiraz ettimsede bana kararın onaylandığı ve askıda olduğunu belirtti. Diğer komşularımında haberi yok olduğunu öğrendim. Konuyu onlarlada paylaştım. ”

Hane sakinin bizlerle paylaştığı bilgi böyle iken. Daha garip şeylerin döndüğü de bu bilgi ve bize ulaştırılan belgelerde görüldüğü gibidir.

Mevvutda STADYUM ( TOP SAHASI ) Mevkii önünden zaten hali hazırda bir cadde geçtiği bu caddenin ORHANGAZİ CADDESİNE kadar olan yolun yeterli genişlikte olduğu ve KARADENİZ TİCARETİN olduğu binanında içinde olan bu caddenin doğrusal olarak devam etmesi için KARADENİZ TİCARET binası ve doğrusal devam ederken bu düzlemde GEMLİK BELEDİYESİ halısaha da içinde olmak kaydıyla BELEDİYE AMA BİNASI devam ettiğinde GİRESUNLULAR DERNEĞİ ve AKAR DÜĞÜN SALONU ve HALISAHASI nı kapsayan bu DOĞRUSAL CADDENİN nedense sadece 13 veya 16 hanenin yıkılacağı daha da önemlisi KARADENİZ TİCARETİN yıkılmayacak olması akıllara yine GEMLİK BELEDİYESİNİN akıllara zarar bir YOLSUZLUK içinde olduğunu getirdi.

Bu kararın GEMLİK BELEDİYESİ MECLİSİNDE MHP ve CHP nin red vermesini bile ciddiye almayıp mevcut AKP encümenleri ile kararın verilmesi. AKP İLÇEYİ yok etmek mi istiyor, yoksa GEMLİK BELEDİYESİ Gemlikte AKP yimi yok etmek istiyor böyle kararlar ile merak uyandırırken, bu bölgenin sakinleri ise kararın ya ADİL olması yani KARADENİZ TİCARET ile BELEDİYE BİNASI nında yıkılması yada sadece 16 haneye özel bu ADALETSİZ kararın geri çekilmesini istiyoruz dediler.

Bizlerden de yardım isteyen hane halkı bu kararı insanlık dışı bulduklarını sonuna kadar direneceklerini bildirdiler. Konunun sadece ilçede kaldığı bundan Genel Merkez olan İL ÖZEL İDARENİN ve CUMHURBAŞKANLIĞININ haberi olmadığı iddaalarıda ayyuka cıktı.

Mağdur bölge hane halkları BURSA VALİLİĞİNE ve GENEL MERKEZ OLAN CUMHURBAŞKANLIĞINA seslendi.

Bursa Valisi ne iş yapar Belediyenin aleni bazı inşaat şirketlerine yer açtığı ortada Belediyenin denetimi sadece CHP de iken mi yapılmakta, AKP olunca her yolsuzluk mğbah mı neden denetlenmiyor. Neden söz konusu iktidar partisine bağlı belediye olunca GÖZLER KAPATILIYOR, KULAKLAR KAPATILIYOR, AĞIZLAR KAPATILIYOR. Gemlik ve halkına neden 3 Maymunu oynuyorsunuz. Gemlikte Yolsuzluk var, Gemlikte insana doğaya saygı yok, Gemlik son dönemde BELEDİYE TARAFINDAN adeta birilerine peşkeş çekilmekte. Buna dur demek için halkımızdan destek alıp bu mağduriyetin giderildiği güne kadar EYLEM KARARI almak zorunda kalıcaz.

Gemlik Belediyesi bu Adil olmayan kararından geri adım atar mı bilemeyiz lakin son dönemlerde yaptığı faaliyetleri ile Gemlik halkının ruh sağlığını bozmuş durumda.

Konuya ilişkin başta BELEDİYE BAŞKANI REFİK YILMAZ, sonrasında İLÇE AKP Başkanlığı, Bursa AKP Milletvekili ZAFER YILDIZ, Bursa VALİLİĞİ ve CUMHURNAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN Bey den açıklama ve konudaki mağduriyetin giderilmesi için çalışma başlatılmasını arz vr talep ediyoruz diyerek konuşmalarını bitirdi hanr halkı.

Bundan sonrası süreçte neler olacak, neler konuşulacak göreceğiz. Lakin Belediye Başkanı Refik YILMAZ Bey’in bu durumdan nasıl çıkacağı merak uyandırmakta.
Hep birlikte görüp takip edeceğiz.

KİMSE MAĞDUR OLMASIN, BİZ HEP BİRLİKTE GEMLİĞİZ.

Gemlik Haberci Editörlüğü
Zübeyir BAYRAKDAR

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon