SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kudüs” Kapısında

Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kudüs” Kapısında
Bu haber 05 Nisan 2018 - 21:35 'de eklendi ve 291 kez görüntülendi.


Gemlik Belediyesi’nin davetiyle ilçemizde bulunan ünlü sanat tarihçisi ve yazar Talha Uğurluel, Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında bilgi verdi. Yine bir kültürel faaliyette ön sırada yer alan Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Sayın Uğurluel’i can kulağıyla dinledi.

1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olan, özel radyolarda tarih programları yapan, pek çok makale ve kitap kaleme alan akademisyen yazar Talha Uğurluel, Gemlik Belediyesinin daveti üzerine Kudüs ile ilgili söyleşiye katıldı. Saat 14.30’da başlayan söyleşiye Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri ve 180 öğrencisi katıldı. Öğrencilerin ilgi ile takip ettiği söyleşide Sayın Uğurluel, bir çok kişi, bir çok kültür ve semavi dinler için büyük önem taşıyan Kudüs’ün, İslamın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’yı bağrında taşıması açısından bizim için ayrıca değerli ve kutsal bir mekan olduğu üzerinde durdu.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde dini ve milli değerlere sahip çıkmanın önemini vurgulayan yazar, öğrencilerimiz üzerinde derin bir etki bıraktı. Program sonrası yazarla hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilerimiz, unutamayacakları bir program olduğunu dile getirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj