SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik Kumla’ya Kabir Korku Evi Açılıyor

Gemlik Kumla’ya Kabir Korku Evi Açılıyor
Bu haber 28 Nisan 2017 - 11:50 'de eklendi ve Gemlik.

Özellikle son yıllarda oldukça büyük ilgi gören korku evleri oyunu çok yakın bir zamanda Gemlik’e açılıyor. Oyun konseptinin oldukça sıra dışı olacağını belirten girişimcileri ise oyunun gizemini koruması için şimdilik kimliklerini de gizliyorlar.

Gemlik Kumla’da Kabir Korku evi

Türkçesi ile “Korku Evi” oyunu ilk olarak sanal ortamda oynanmaya başlamış ardından Japonya’da gerçek bir evde oynanması ile tüm dünyayı saran grup halinde oynana bir oyun haline geldi.Genellikle 2-5 kişilik gruplar halinde oynanır. Oyuncular gizemlerle dolu bir evin içerisine girer ve kapı üzerlerine kilitlenir. 1 saat içerisinde oyuncular sırları çözerek evden kaçmaya çalışırlar.Polisiye roman ve korku filmi karışımı bu oyun güzel bir hikayesi ve dekorasyonu olan yerlerde oldukça keyifli bir oyundur.

 

Kurumsal Oyuncular Ve Özel Günler

Gerçek evden kaçış oyunları sadece eğlence amaçlı değil iş yerlerinde ekip ruhu, takım çalışması ve performans değerlendirmesi için de oynanabilecek seviyede etkili bir etkinliktir.Ayrıca doğum günü, evlenme teklifi gibi özel anlarınızda sevdiklerinize sürpriz yapmak için de harika bir seçenek. Gizli alanlara veya oyun çıkışına yerleştireceğiniz sürprizlerle hiç beklenmedik, farklı bir kutlama yapabilirsiniz.

Kurucuları Kimdir Ve Amaçları Nedir?

Oyunun Gemlik ve Kumla kurucuları oyunun gizemini ve öyküsünü korumak için şimdilik kimliklerini gizli tutuyorlar. Yaptıkları açıklamada ise ; “Biz dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan bu oyun için güzel bir arşiv hazırlamak ve bu oyunu oynamak isteyenleri doğru yönlendirmek adına Kabir Korku Evi’ni açıyoruz.” dediler.

 

Türkiye genelinde açılan korku evleri sayısı 600’ü aştı. (Kaynak: Kaçış Merkezi) Bu korku evlerinin bir kısmı kapansa da; bir çoğu halen faal olarak hizmet vermekte, gençlere gerilim dolu anlar yaşatmaktadır. 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon