SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

GEMLİK KAMULAŞTIRMALARLA NEFES ALIYOR

GEMLİK KAMULAŞTIRMALARLA NEFES ALIYOR
Bu haber 30 Ekim 2018 - 16:29 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik Belediyesi mahallelere park, meydan ve yeşil alan kazandırmak için kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor. Plansız ve çarpık yapılaşma sonucu ortaya çıkan dar ve sıkışık mahallelerde, vatandaşlara modern yaşam alanları kazandırmak için yoğun bir çalışma yürüten Gemlik Belediyesi, son olarak Demirsubaşı Mahallesi, semerciler yokuşu köşesinde bulunan 5 katlı binanın takas yöntemiyle kamulaştırmasını yaparak, yıkım işlemlerini tamamladı.

Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “İlçemizin bazı bölgelerinde yaptığımız kamulaştırmalar sonucunda otopark alanları oluşturma, eğitim alanları oluşturma, yeni meydanlar kazandırma, çürük binaları yenileyerek depreme dayanıklı ve yaşanılabilir alanlar oluşturma noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda Demirsubaşı Mahallesi semerciler yokuşunda, gönüllü takas yoluyla kamulaştırdığımız 5 katlı binayı yıkarak bölgeye nefes aldırdık. Mülk sahibi vatandaşlarımızı da Yeni Mahalle çukurbahçe mevkiinde yaptırdığımız modern konutlara yerleştiriyoruz” dedi.

Yapılan kamulaştırmalarla birlikte Gemlik’in tüm mahallelerin çehresinin değiştiğini belirten Başkan Yılmaz, ilçenin yoğun kent dokusundan sıyrılıp daha yaşanabilir ve daha yeşil bir görünüme kavuşması için kamulaştırma çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon