SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik İYİ’lik kapısını açtı !

Gemlik İYİ’lik kapısını açtı !
Bu haber 30 Ocak 2018 - 1:17 'de eklendi ve Gemlik.

   İyi Parti Gemlik İlçe Örgütü kuruluş çalışmalarını tamamlayarak,  ilk kez basın karşısına çıktı. İyi Parti’nin İstiklal Caddesi’nde bulunan ilçe binasında düzenlenen basın toplantısıyla parti çalışmaları başlatıldı. İyi Parti İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı, yeni yönetimin 66 kişiden oluştuğunu belirterek, başladığı konuşmasına Gemlik’in sorunlar yumağı için de ön plana çıkan konulara ele aldı.  

Sevgili Gemlikliler Gemliğimizin  Sorunlar yumağı içerisinden Ön plana çıkan iki önemli sorunundan bahsetmek istiyorum. Deprem gerçeği ve uyuşturucu. Gemlikte konuştuğum hemen herkesin ortak derdi öncelikli olarak bunlar. 25.12.2017 tarihli KHK ile de zaten bu sorunlarla yorulmuş Gemlik’lilerde şaşkınlık ve infial oluştu. Deprem endişesi ile yaşayan Gemlik’lilerde bu yetmiyormuş gibi ekonomik kaygılardan ortaya çıktı ticaret zafiyete uğradı. Özellikle kahya karnım açıklandığı gün belediye başkanının sorumsuzca Gemlik taşınacak beyanı ile ticaret hayatı ve sosyal hayat felce uğradı. O günden beri Gemliğin tüm dinamikleri (akademik odalar,STKlar ve halk )toplantı üzerine toplantı tertip edip gemliğin sesini doğru bir biçimde merkezi hükumete iletme çabasındalar. Gelinliğin tepki sesi gür çıkınca da Çark ederek basın aracılığıyla ve gemlikteki reklam panolarına Gemlik taşınmayacak, dönüşecek yazarak günah çıkartmaya çalışmışlardır. Bu süreci mevcut belediye taşıyamamış olup AKP iktidarı ve AKP li belediye bu yükün altında ezilmiştir Yani sınıfta kalmıştır. Çünkü belediye başkanı ve hükumet yetkilileri çelişki içerisindedir. Amacımız bu sürecin Gemlik halkının lehine dönüşmesini sağlamak olacaktır. Bunun için sadece Gemliğimizin değil Türkiyemizin Önemli bir bölümünün gerçeği olan depremle ilgili bilimsel kurumlar akademik odalar bu meseleye Önemli oranda emek harcayan STK ları (mag der gibi) Ve tüm Gemlik halkı ile işbirliği yaparak dünya standartlarına uygun ve en önemlisi rantın değil Gemlik halkının kazanacağı her türlü yöntemi tercih edeceğiz. Gemliğin taşınma meselesi yaklaşık 5-6 yıldır AKP’li belediye başkanı tarafından dillendirilmektedir. Depremin günü ve saati olmaz gerçeği ile de olası bir depremle ilgili şu soruları yöneltmek istiyorum.

-Deprem ile ilgili afet bilincini oluşturmak için bugüne kadar altı yılda ne tür çalışmalar yaptınız. ?

Deprem anında oluşacak karmaşa da trafik sorunu dahil insanların güvenliği ile ilgili ne önlem aldınız.?

Okul bahçeleri ve stadyumlar dışında hangi toplama alanlarına oluşturdunuz. Vatandaş doğal olarak stadyum ve okul bahçelerine zaten toplanacak siz ne yaptınız söyler misiniz.?

Kaç tane kurtarma aracınız var bu konu ile ilgili neler söyleyebilirsiniz. ?

Halkı tehdit eder gibi deprem olursa 50.000 kişi ölür diyerek yaptığınız beyanlar dışında Depremden korunma ile ilgili halkımıza eğitim programları tertip ettiniz mi.?

Deprem anında insanların nasıl hareket edeceği ile ilgili davranış biçimi oluşturmak için kaç kez afet tatbikatı yaptınız.?

Bunun dışında Gemliğimizin yine hayati önem taşıyan sorunlarından biri de uyuşturucu kullanımının ilköğretim seviyelerine kadar inmesi, anneler ve babalar çocukları için aşırı endişeli. yüzlerce gencimiz ve çocuğumuz uyuşturucu batağına saplanmış. Bununla ilgili sadece güvenlik güçlerimizin çabası yeterli değildir tüm halkı bu mücadelenin içine katmak için öncelikle iktidardaki siyasi iradenin samimi bir çaba içinde olması ve diğer tüm siyasi parti yöneticilerinin ve özellikle halkımızın da limitsiz destek olması zorunludur.

Biz diyoruz ki gelin hep birlikte geleceğimiz olan gençlerimiz ve çocuklarımızı bu çıkmazdan kurtaralım mücadele edelim biz bunun öncülüğünü yapmaya hazırız. Sadece bu iki önemli sorun ile ilgili Gemlik halkının anlattıklarından çıkardığım ana fikir Gemlikte Özellikle seçilmiş yöneticilere karşı ciddi bir güvensizliğin olduğudur. Yani halk seçtiği seçilmiş kişilere bile  güvenmiyor. Sizler ne dersiniz acaba haklılar mı?

Takdir edersiniz ki Gemliğimizin  sorunları sadece bunlardan ibaret değildir. Kullanılmayan denizimizle kaplıcası olmayan termal suyumuzla, çocuklarımızın güvenli oyun alanlarının yetersizliği ile, şehir merkezindeki yeşil alanlarımızın yetersizliğiyle, esnafı olmayan avm ile, halkın gidebileceği sosyal tesislerin yetersizliğiyle, şirin bir tatil kasabamız olan ilçemizde plajlarımızın uygunsuzluğu ve yetersizliğiyle, Kültürel faaliyetlerimizin olmayışıyla, spora ve spor tesislerimize yeteri kadar ilgi gösterilmemesi ile, üniversite alanlarımızın ve üniversitemizin azlığı ile, kapalı pazaryerimizin yetersizliği ile köylü pazarının olmayışıyla, tarihimizin yok edilmesiyle, trafik sorunu ve otopark sorunuyla, huzur ve güvenliğimizin olmayışıyla, zeytinliklerimizin katledilmesi ile, yaşlı huzur evimizin olmayışıyla, kimsesiz çocuklarımız ve kadınlarımız için bir sığınma evi olmayışı ile, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve barınmasını sağlayacak tesislerin yetersizliği ile, kısacası yaşam kalitemizi düşüren tüm bu SORUNLAR yumağını dert edinerek bunlarla mücadele edecek ve en kısa sürede bu sorunları çözecek anlayış olarak yola çıktık Allah mahcup etmesin. Gemlik halkının bize destek olacağına ve yetki vereceğine inancımız tamdır. Sağa sola belediye çalışıyor Gemlik değişiyor diyerek değişim olmaz. Gerçek manada çalışmak lazım  maalesef reklam panolarında bilgisayarlarda çizdirmekte düzenli şehirleşme olmuyor. Gemliğin 40 yıl öncesini bilenler şu anda eski gemliğin  özlemini yaşıyorlar. Acilen yöneticilerin halkın çığlığına ses vermesi ve dikkate alması gerekir diye düşünüyoruz. Gemlik de yaşayanları çıldırtan uygulamalardan kurtulmanın zamanı gelmiştir. Biz bugün itibarıyla bu düşüncelerle Gemliği yapay gündemden çıkararak gerçek gündemlerini Oluşturacak ve Gemlik halkı ile içiçe bilimin ışığında hep ileriye bakacağız. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır mantığı ile hareket edecek, halkın refah ve huzurunu tesis etmek için elimizden gelen her türlü çabayı harcıyor olacağız. Son olarak ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatmak isterim. Eğer gelecekte benim söylemlerime bilim ile çelişirse mutlaka bilimi tercih edin. Beni sabırla dinleyerek katılımınızla onurlandırdığınız İçin hepinizin huzurunda sizlere ve Gemlik halkına saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum iyi günler bizimle olacak inşallah.

İyi Parti Gemlik İlçe Yönetimi şu kişilerden oluşuyor: 
Adnan Bıyıklı, Ahmet Baha Elal, Ahmet Çelik, Ahmet Karakoç, Ahmet Malyemez, Alim Mikdat Özden, Bilge Dural, Emin Doğru, Enver Kürşat Beşe, Enver Şanlı, Erdoğan Sağlık, Erkan Zambak, Gizem Güre, Günay Enver, Halit Seymen, Levent Bulan, Mehmet Ali Durman, Mehmet Kantar, Memduh Temel, Murat Bayram, Necati Sarıca, Nilüfer Toprakçı, Özkan Canbay, Raif İbiş, Selahattin Kızılaltun, Sinan Kahraman, Sırrı Malgil, Uğur Kaya, Volkan Kap lan, Demet Celayir, Mustafa Korkmaz, Sevgi Durmuş, Ejder Güneş, Ahmet Okçu, Arife Çetin, Berker İbiş, Birol Demir, Çiğdem Ateş, Dilek Aksel, Ersen Keskin, Erşen Ilıcalı, Halim Akbulut, Halime Yıldız, Kamber Temel, Hülya Marat, Kerim Altın, Mehmet Göral, Mehmet Köksalan, Mehmet Ölmez, Melis Doğru, Murat Akbulut, Murat Kader Ateş, Ömer Faruk Demir, Özhan Ayaz, Savaş Akkan, Sedat Akkuş, Serpil Bayraktar, Talip Demiralay, Tufan Mete, Tuğba Günözer, Türkan Demiralay, Ülkü Aydın, Zehra Çakıcı, Zübeyde Çelik, Zühal Yıldız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon