SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Orhan Karaduman

GEMLİK HASTANESİ’Mİ..? GEMLİK DERTHANE’SİMİ..?

GEMLİK HASTANESİ’Mİ..? GEMLİK DERTHANE’SİMİ..?
Bu haber 05 Temmuz 2017 - 9:55 'de eklendi ve Gemlik.

 

GEMLİK HASTANESİ’Mİ..? GEMLİK DERTHANE’SİMİ..?

Dün akşam saatlerinde maalesef elim bir vukuat yaşandı. Gemlik’in sevilen Polis memuru İdris Büyükdönmez ile yine Gemlik’in sevilen siması CHP Gemlik Belediye Meclis üyesi Avukat Özgür Aksoy menfur cinayete kurban gittiler..Allah’tan rahmet ailelerine ve Gemlik’lilere sabırlar diliyoruz.
İnanın ne yazacağıma nereden başlıyacağıma bilemedim, İçimdeki isyan ve dilime gelenleri burada sizlere dökme şansım yok çok değil daha bundan 3 hafta önce yine bir ambulans skandalını hep beraber yaşadık. Yine Gemlik’in tanınmış ciğerci esnafı Zafer Ülgen çarşı meydanında kalp krizi geçiriyor ve sadece 5 dakikalık Gemlik Hastanesinden ambulans gelmiyor. Orhangazi’den getiriliyor zaman ile yarışılan vakalar belki kurtulma şansları var ama nerde heyhat Hastanede ambulans yok. Sonuç yaklaşık 1 hafta yoğun bakım ve akabinde hakkın rahmetine kavuştu. Allah rahmet eylesin.
Dün akşam yine nüfusu 100 bine dayanmış ilçenin Ağır ameliyat yapabilme imkanı yok koştur koştur Bursa’ya bu zamanda bu teknolojide Ülkenin 81 ilinde Üniversite var fakat tıp elemanı yok gerekli techizatı yok şimdi biz yazıyoruz ya hemen bu gerekçeler sizin önünüze sürülecektir. Dahası yeni hastane yapıyoruz olacaktır cevapları ve hiç bir bahaneleri öfkemizi üzüntümüzü dindiremez.
Hani hastanelerimizde sorun yoktu, Hani kimse kapıdan çevrilmiyordu işte kapıdan çevirdiniz Bursa’ya yolladınız böylemi hastanelerimizi en yüksek hizmet kalitesine yükselttiniz. Hergün bir yerden bir vatandaşımızdan şikayet geliyor hastanenin durumunun içler acısı olduğunu belirten. Peki nedir bu umursamazlık boşvermişlik yazık günah değilmi bu gencecik insanlara, Avukat’ın 1 ayını yeni dolduracak bebeği var ya Allah’tan korkun belki Gemlik Hastanesinde yapılacak acil müdehale hayata döndürecekti.
Bursa’ya kadar geçen zaman diliminde hangi tür kanamalı yada başka türlü hastaları kaybetmeye mahkumsunuz. İnsana verilen değer bu bunun lamı cimi yok ilk hizmete girdiğinde herkes imreniyordu övgüylen bahsediyorduk peki geçen yıllar içerisinde temizlik ve hizmet şartları daha iyi olacağına bizde niye geriye gidiyor..?
İl sağlık ilçe sağlık müdürleri ne işe yarıyor, Sadece maaş almak içinmi o makam ve koltukları işgal ediyorlar ay sonunda biz bu parayı hak ettik diyerek huzur içindemi ailesinin çocuklarının boğazından geçiriyorlar. Haramdır kardeşim haramdır o paralar yukarıda yazdık daha 4 hafta geçti ambulans skandalı yaşandı.
Yaz mevsiminde bu ilçe belki 100 bini geçiyor her ağır hasta ve kanamalıyı Bursa’ya yollayarakmı tedavi edeceğinizi hayata döndüreceğinizi umut ediyorsunuz. Unutmayın bu yüzden vefat edenlerin yakınlarının iki eli bu Dünya’da yakanızda, Ahirette ise bu vefat edenlerin elleri iki yakanızda olacak acilen önlemlerinizi almazsanız sizde huzur bulmayın..!!!

Sevgiyle kalınız içinizdeki insan sevginiz hiç bitmesin..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon