SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor
YaLçın FINDIK

Gemlik Futbolu Futbolcusu

Gemlik Futbolu Futbolcusu
Bu haber 27 Ağustos 2017 - 14:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Futbol için erken yaş yoktu, geç yaş vardır. Örneğin normal iş hayatında 18 yaş genç bir yaş olsa da futbola başlamak için epey genç bir yaştır. Birçok profesyonel ve efsane futbolcu, amatör kulüplerde 7 – 8 yaşlarında ter dökmeye başlamıştır.

Bu nedenle hedefinizi ve vizyonunuzu belirleyin ve çok da geç kalmadan gereken yerlere başvurularınızı yapın. Etrafınızda birçok heba olmuş yetenek var. O heba olmuş yeteneklerden biri de siz ya da çocuğunuz olsun istemiyorsanız, vizyonunuzu genişleterek aceleci olmamak suretiyle erken hamleler yapmaya özen gösterin.

Bol bol maç izleyin. Sadece tuttuğunuz ya da oynamak istediğiniz takımların maçları olmasın bu. Bugün bile birçok futbolcu ve teknik adam, tamamen gözlem ve analiz yapmak için günde 2 – 5 rakamları arası maç izlemektedir. Siz de, futbolu, sadece futbol olarak görmeyi bırakın ve maçları daha iyi oynamanız için gerekli gözlem araçları olarak görün.

Oynadığınız mevkide forma giyen profesyonel futbolcuları araştırın, hatta didik didik edin. Araştırmanız sadece günü değil, tarihi içermeli. Gelmiş geçmiş mevkidaşınız olan efsane futbolcuların, nasıl beslendiğini, özel hayatlarında nelere dikkat ettiğini, antrenmanlarda nasıl çalıştığını, maçlara mental ve fiziki olarak nasıl hazırlandıklarını ezbere bilin. Bu sayede vizyonunuz daha berrak, temponuz daha canlı olacaktır.

Kapasitenizi zorlayın ve idealist olun. Futbolcu olmak, ünlü olmak, harika ve rahat hayat yaşamak demek değildir. En fazla disiplin içeren iş sahalarından biridir diyebiliriz hatta. Bu nedenle bazen günde çift idman yapmaya hazırlıklı olun.

Hiçbir zaman sızlanmayın ve vücudunuza iyi bakın. Fiziksel olarak, her zaman daha üst düzey bir performans sergileyeceğinizi unutmayın. Ve ne kadar amatör kulüplerde başlamış olsanız da her zaman için idealist olun. Bugün ağzımız açık izlediğimiz oyuncuların da sizin gibi en küçükten başladığını kesinlikle unutmayın.

Futbolcu olmak da birçok ayrıcalığa sahip olmak demek bu da bir gerçek… Sınıf atlamak, el üstünde tutulmak, bol sıfırlı rakamlarla geleceğini garanti altına almak, ünlü olmak, hepsi insanın gözünü boyayan ulaşılması güç bir düş.

Tıpkı bir masalın içinde yer almak gibi… Ama saatler gece yarısını gösterdiğinde de sihir bitip külkedisi gibi öylece ortalıkta kalakalmak da var kaderde… Futbolda paraya pula sahip olup geleceğini garanti altına alan çok az futbolcu varken, oynadığı sürece kulüplerden alacaklı konumda olup, hep bir sonraki sene kazanacağını umut ederek futbol oynayan ve futbol hayatı bittiğinde zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren birçok futbolcu da var..

KULÜPLER BORÇ BATAĞINDA
Kulüpler borç batağı içinde olup futbolumuzun geleceği her geçen gün daha da kötüye giderken günümüzdeki futbolcularında geçmiş yıllarda ki meslektaşlarının yaşadıkları yoklukları yaşayacakları kaçınılmaz bir durum.

Ve bu kötüye giden durumu düzeltmek için ne TFF kalıcı yaptırımlarla bir çözüm yolu sunmakta, ne de kulüpler alt yapılarına eğilerek ya da amatör liglere göz atarak bu borç batağından kurtulmalarını sağlayacak olan gerçeği görüp ona göre çalışmalar yapmakta…

Yıllardır kulüplerimiz alt yapılarından üst yapılarına bir tane bile oyuncu çıkaramamakta!.. Bilinir ki; bir yapının temeli sağlam olmazsa o bina çökmeye mahkümdur. Futbolun temelini de alt yapılar oluşturduğundan üst yapısına oyuncu çıkaramayan kulüplerin borç batağı içinde yüzerek batmaları kaçınılmazdır.

Futbolumuz ilginç bir senaryonun içinde ve eğer kulüpler taraftarlara sevimli gözükme çabası içine girerek günü kurtarma adına yaptıkları boş hamlelerle kendilerini batağa sürükleyen bu senaryoyu değiştirmezlerse filmin sonu onlar ve futbolcular için çok kötü bitecek.

Oysa ülke futbolunun kurtuluş reçetesi; alt yapılarına sözde destek çıkmış görünmek yerine, her sene profesyonel kadrolarına alt yapıdan oyuncu almakla işe başlayıp, amatör liglerde oyuncu keşfetmeği sağlayacak kadroyu oluşturarak, idareci kadrosun ise tamamen futboldan gelen donanımlı kişilerden oluşmasıdır…

 

Etiketler :
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon